| HawKShoOteR a întrebat:

Am terminat clasa a XII-a pe 29/05 si am primit alocatie si pe luna 06. S-a mai intampat la cineva asta? Ce trebui sa fac daca nu trebuia sa primesc pe luna 06?

Răspuns Câştigător
| Ella3133 a răspuns:

Si mie mi-a venit alocatia pe luna iunie....probabil se da in contul ca ai examene.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Având în vedere că data finalizării studiilor este în luna Mai 2015, ai dreptul la Alocaţia de stat aferentă acestei luni - Alocaţie care se primeşte în luna Iunie 2015!
Dacă ai primit Alocaţie şi în luna Iulie, atunci trebuie returnată sad

Dacă ai terminat clasa a 12-a anul acesta, atunci NU mai ai dreptul să primeşti Alocaţie de stat ( începând cu lunile următoare ) şi îţi RECOMAND s-o returnezi!
În caz contrar, când vei fi depistat că ai primit-o ILEGAL, vei fi OBLIGAT să returnezi contravaloarea alocaţiilor primite fără drept.

Toate cele bune!

| pasarica123 a răspuns:

Nu te îngrijora
este ceva normal
o sa vezi ca pe luna iulie nu o sa mai primești nimic
întotdeauna și la pensii și la altele se mai da bani încă o luna