| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am trimis prin fan courier un colet de vreo 6kg la cineva din Satu Mare, ramburs, iar acesta refuză să ridice coletul pe motiv că taxa de curierat este prea mare, ce se va întâmpla in cazul acesta? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| sir sanjei a răspuns:

Daca cel caruia i-ai trimis coletul nu il ridica, acesta se va intoarce inapoi la tine si vei platii taxe de transport.
Sfat: pe viitor cere banii de transport in avans, astfel in caz de neridicare colet, nu vei ramane tu cu paguba in buzunar.

3 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Aici dai dovada de un nivel scazut de inteligenta, de ce? iti era greu sa suni la fan courier si sa intrebi cam cat te-ar costa? si dupa aceea sa ii comunici vanzatorului care e taxa coletului. vai si amar nu sa stiti descurca deloc

| Simpatic a răspuns (pentru DaniTDCI):

Mai desteptule si daca potentialul cumparator spunea da 100 de lei costa transportul nicio problema trimite-l?
Pe viitor se va invata minte si nu va mai trimite la distanta si incarcatura mare care aduce cost suplimentar.
In schimb la el este problematica distanta pentru ca cei care nu intra in aria de acoperire a curieratului trebuie sa plateasca taxa suplimentara per kilometru!

| ovidiu123432 a răspuns:

Daca nu vrea sa il plateasca o sa vina inapoi la tine si o sa fii nevoit sa platesti tu tot drumul (Pana acolo si inapoi)