| GoldenBoy17 a întrebat:

Salut, am trimis un colet prin Fan Courier, iar azi 12.12. 2018 i-a ajuns, l-a platit, dar nu am primit nimic de la Fan Courier, nici un Sms, nimic, nicio instiintare precum ca, coletul a fost predat destinatarului, mentionez ca a fost prima oara cand am trimis, deci, in mod normal n-ar trebui sa primesc o instiintare de la ei?

2 răspunsuri:
| Edmonds2342 a răspuns:

Nu. Ei te anunță doar în cazul în care trebuie sa iei ceva bani pe acel colet, în momentul în care au ajuns banii. Altfel, nu te anunță despre starea coletului. Însă poți afla asta oricand, dacă introduci awb ul comenzii pe site-ul fan curier.

| 28cosmin a răspuns:

Nu.
Curierul "fan curier", te va anunța doar atunci când ai de primit de la persoana respectivă niște bani, la început când expediez un colet către cineva curierul te v-a întreba dacă ai de primit o anumită sumă pe coletul pe care tu l-ai expediat prin firma lor de curierat. În schimb persoana căreia i-ai expediat coletul prin firma de curierat "fan curier" va trebuii să te anunțe dacă într-adevăr coletul trimis de tine a ajuns cu siguranță la el/ea.
În momentan în care ai de primit niște bani pe coletul expediat vei primi o notificare pe numărul tău de telefon/emailul tău precum că a ajuns la destinație, și încă o notificare cu data și orele în care va ajunge curierul pentru ați îmâna suma pe care tu trebuie să o încasezi (primești) de la persoana respectivă.

Sper că ți-am fost de ajutor cu acest răspuns în detaliat foarte mult!