| catalin542000 a întrebat:

Salut am un canal de youtube de 300 videoclipuri.

1. am un video de 30 vizualizari care scoate 0, 07 roni.
Am un video de 200 vizualizari care scoate 0, 05 roni.
Nu inteleg de ce videoclipul cu 200 vizualizari scoate mai putini bani decat ala cu 30 de vizualizari un loc sa fie invers?

2. Din 300 videoclipuri 150 nu imi scot bani desi am si 300 vizualizari si 400-500-34-55-340 desi am aceste vizualizari pe langa asta am dar la generare de bani si sunt eligibil + ca am parteneriat cu adsense cu toate astea nu imi scot bani, de ce?

3.Am un video de 6500 vizualizari.Parca se spunea ca scoti 10 lei pe 1000 vizualizari deci de ce videoclipul ala de 6500 vizualizari imi scoate 10 lei si nu 65 lei? dupa cum se spunea ca la 1000 vizualizari = 10 lei.

Chiar is curios de cele trei raspunsuri care le astept.
Funda.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci bani doar cand da lumea click pe reclame. nu faci nimic din vizualizari

banii depind de reclama. unele reclame platesc maoi bine, altele mai prost. poti sa faci si 20 de euro dintr-un singur click pe reclama, la fel cum poti sa faci 2 euro cu 100 de click-uri.