| RaduMirceaROHsHXJsK278 a întrebat:

Salut!
Am un canal de YouTube pe care postez melodii de la artisti necunoscuți pentru a le creste audienta. Știți niste metode prin care as putea sa monetizez? Nu pot sa activez din YouTube pentru că am conținut refolosit.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa monetizezi ceva ce nu-ti apartine tie, asta este foarte clar.
Posteaza video-uri facut de tine si atunci cand vei avea audienta mare, vei lua si bani, dar postand videourile altoar nu poti sa iei bani.
Atentie la copyright, ca s-ar putea sa ti se inchida contul fiindca este ilegal.

| RaduMirceaROHsHXJsK278 explică (pentru Violleta2022):

Vorbesc înainte cu ei pe mail și le cer permisiunea și am o licență

| Wr3nch a răspuns:

Hmmm, e cam dubios. Gen tu pui video-uri de la ei pe canalul tau, si le mentionezi canalul in descriere? Sau cum le cresti audienta? Si daca nu ofera YT optiunea de monetizare poti face doar sponsorizari.

| RaduMirceaROHsHXJsK278 explică (pentru Wr3nch):

Nu e dubios deloc.
Găsesc melodii de la artisti mici și le promovez melodiile le mine pe canal. le cer permisiunea înainte și după postez un clip audio cu melodia lor.

| suntserios a răspuns (pentru RaduMirceaROHsHXJsK278):

Pai cand le ceri permisiune de ce nu le ceri si bani ca ii promovezi?

| CosminCD a răspuns:

Singurele melodii pe care le poti monetiza sunt cele pe care le-ai face tu.

| RaduMirceaROHsHXJsK278 explică (pentru CosminCD):

Sunt canale cu milioane de abonați pe YouTube care promovează melodii de la altii

| Dhdhhdhfhfh a răspuns:

Tu nu le cresti audienta.Tu practic încalci drepturile de autor de la acești artiști

| RaduMirceaROHsHXJsK278 explică (pentru Dhdhhdhfhfh):

Vorbesc înainte cu ei prin email și am un contract