| lalalaforyou a întrebat:

Am un card dat de la scoala pentru banii de abonamente, si cineva vrea sa imi vireze bani in cont.Se poate? Si daca da cum pot afla numarul de cont?

11 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Da,se poate!
Poti afla numarul de cont ducandu-te la banca si intreband.

| lalalaforyou explică (pentru dragos9234):

Da asta am citit si pe net dar ma gandeam ca poate exista si alta posibilitate..mersi mult
!

| dragos9234 a răspuns (pentru lalalaforyou):

Mi se pare ca atunci cand te duci la bancomat iti apare si pe chitanta pe care ti-o da
.

| elenush17 a răspuns:

Se poate, persoana care sa-ti puna bani pe card are nevoie de contul iban care incepe cu caracterele RO si trebuie sa-l ai printre hartiile care le-ai primit cand ti-a venit cardul

| lalalaforyou explică (pentru elenush17):

Da tocmai asta e problema ca nu imi apare codul ibansad

| elenush17 a răspuns (pentru lalalaforyou):

Ii mai zice cont asociat cardului, si incepe cu RO si are24 de caractere in total.

| lalalaforyou explică (pentru elenush17):

Mersi mult

| elenush17 a răspuns (pentru lalalaforyou):

L-ai gasit?

| lalalaforyou explică (pentru elenush17):

Am sunat acum la banca si mi-a dat un cod care da, incepe cu ro dar la sfarsit are XX.E normal? L-am verificat pe net si zice ca e invalid.thinking

| victorandrei a răspuns (pentru lalalaforyou):

Da este normal XX la sfarsit, cum ai verificat iban ul pe net?

| lalalaforyou explică (pentru victorandrei):

Pai am gasit,, verificare cont iban". Nu asta e?