| IonutSandu123 a întrebat:

Salut. Am un prieten in America care s-a mutat de câțiva ani. As dori sa știu dacă ar putea sa-mi facă chemare sau dacă și-ar deschide o firma, sa ma poată chema la lucru?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu este cetățean acolo, nu te poate chema.
Dacă își deschide firmă. modalitatea de angajare a străinilor are reguli foarte stricte, iar dacă vrea să te angajeze exact pe d-ta, asta nu te va scuti de toată procedura de obținere a vizei. și de
respectarea criteriilor de viză pentru muncă pe care le găsești pe situl ambasadei. Așa că nu visa degeaba.