| Colceag a întrebat:

Salut.Am un teren si as vrea sa iau fonduri de la EU sa imi fac o ferma de oi cum fac?

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Cel mai bine e să-l întrebi pe Becali. El ţi-ar putea da şi nişte instrucţiuni de creştere şi întreţinere a oilor. happy

| relian a răspuns:

Cum faci? Pai iti vezi de treaba ta ca e mai bun asa laughing in tara aia unde nu le mai ajunge alora sa fure nu ai tu sanse sa primesti ceva.Deci parerea mea este ca te agiti si pierzi timpul de pomana cu hotii aia.Ai teren ce teren ai? Daca ai teren vrei fonduri sa faci ce anume? Sa cumperi oile si sa faci constructii sau ce anume? Eu am in RO un vecin care are ferma dara de vite si le are de ceva ani buni, dara sa primeasca fonduri slabe sanse, in RO nu se poate frate cu toti hotii aia sa faci ceva sa fii ajutata de aia.Cel mai bine este sa te ajuti de unu singur, cei mai multi romani asa fac, posibil sa mai primeasca unia dara aia is mana in mana cu guvernatii, deci stiu ei ce sa faca sa le ramana tot lor banii.
Dara daca tot vrei sa incerci sa vezi tu cum sta treburile mergi la primarie si intreaba acolo unde exact trebuie sa te adresezi si cui.Treb sa intocmesti un dosar,dara nu asa ceva facut de tine,proiect cu cifre cu date bla bla, daca nu te pricepi, trebuie sa te ajute careva, posibil ala sa iti ia ceva banuti, apoi ajungi depui dosaru si aia e tot, stai si astepti tu stii ce laughing tara lu papura voda