| anonimuser1 a întrebat:

Am vandut cuiva ceva virutal pe un joc pentru suma de 15 euro paypal. Mi-a dat primul, i-am dat obiectul si cam asta a fost. Eu am cheltuit banii din primele minute si mai tarziu cand intru pe Paypal vad ca am -15 euro. ( a dat refund ). Acum sunt obligat sa acopar suma? Daca abandonez contul de paypal ce se poate intampla?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Da, Paypal te poate actiona legal ca sa isi recupereze banii. Nu ai csf aici, bagi 15 de la tine si aia e.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De ce nu faci o contestație la PP?

| Wr3nch a răspuns:

Data viioare cand faci trade pe paypal cere friends and family.

| anonimuser1 explică (pentru Wr3nch):

Prin family and friends mi-a dat doar ca a spus bancii cu care a facut plata ca nu el a facut si mi-a pus instant balanta pe -

| Wr3nch a răspuns (pentru anonimuser1):

Contesta cu paypal si spune ca incearca sa faca frauda si ca a primit ce ai vandut. Daca tot e om de 2 lei macar ii rupi meciul.

https://www.paypal.com/......-reversals

| Wr3nch a răspuns (pentru Wr3nch):

Ce a facut el intra la bank reversal.

| anonimuser1 explică (pentru Wr3nch):

Ok, am inteles asta. dar imi poti spune te rog daca eu pot pati ceva daca las balanta aia pe -? Adica sa am probleme cu legea?

| Wr3nch a răspuns (pentru anonimuser1):

Da, Paypal te poate actiona legal ca sa isi recupereze banii. Nu ai csf aici, bagi 15 de la tine si aia e.

| ReZiSTorr a răspuns:

Salut.Trebuia sa iti livreze banii bifat cu optiunea sa nu mai poata sa ii fie restituiti.Din pacate el a dat refund iar tu cand vrei sa iti cumperi ceva tot cu paypal va trebui sa acoperi intai suma pe minus.

| anonimuser1 explică (pentru ReZiSTorr):

Si daca ar fi sa abandonez contul, si sa fac altul pe numele unui prienten e ok? Pur si simplu nu vreau sa acopar suma aia pentru ca eu i-am dat ce a trebuit