| viata0delash a întrebat:

Anul acesta incep facultatea si am si bursa. Mi-au zis ca trebui un card. Imi puteti recomanda o banca unde e mai rentabil(dupa cate stiu se scot lunar cateva procente din suma sau gresesc). Mersi
P.S. eu sunt basarabean cu cetatenie romana. Cred ca mai bine imi fac card romanesc?

5 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

Pe mine m-au pus sa imi fac card la ING ca sa-mi primesc bursa.

| EuDOarSieu a răspuns:

Îți sugerez să-ți faci card la ING, părerea mea e că e cea mai bună bancă.
Dacă ești student, ai comision 0, internet banking, poți depunde și extrage de la orice bancomat, orice sumă. Poți transfera bani online. Ez pz

| viata0delash explică:

Si inca una. Visa mastercard visa electro maestro....sau nu conteaza. Eu as dori sa ma folosesc de card si in viitor. Adica cumparaturi online. Extragerea cash in strainatate etc.

| Cristian0015 a răspuns:

Banca Transilvania e de incredere

| Daniel_Marius_2000_JRo0 a răspuns:

Salut, eu iti recomand sa faci la BCR nu am avut nici o problema cu ei pana acum. Iar la retragere oricarei sume de bani nu iti ia comision. Bafta!