| numesiprenume0 a întrebat:

Salut! As dori mai multe detalii despre bitcoin... cum minez bitcoin? Care este siteul oficial pe care trebuie sa ma inregistrez? Ce aplicatie este pentru android? In cat timp minez un bitcoin? Multumesc, ofer funda.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru Android nu exista aplicatie de minat Bitcoin.
Minatul se face pe sisteme de calcul foarte puternice si scumpe, care au viteza de lucru mei mare de zeci de mii de ori ca telefonul "destept" cel mai scump, de pe piata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bitcoin ul se mineaza cu hardware de mii de dolari. De ani buni nu mai merge cu echipament pe care il ai in casa.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu există aplicație de minat bitcoin pentru mobil.

| Mirel4412 a răspuns:

Nu o sa ti dau multe detalii despre bitcoin pentru ca o sa te bag mai mult in ceata. Bitcoin se mineaza cu sisteme special construite, in nici un caz cu telefonul. E ca si cum ai spune ca te duci pe marte, dar nu cu o racheta de miliarde de euro, ci cu o masina. Ideea e ca vei ajunge, dar peste sute de mii de ani. Asa ar fi si daca minezi bitcoin cu telefonul.

| Traiescpepamantromanesc a răspuns:

Eu folosesc prin Revolut

| Stoe_Gabriel_1997 a răspuns:

Salut o metoda bună de MINARE este aceasta o poți încerca nu consuma resurse pentru ca minează în cloud https://cryptotabbrowser.com/18562584