| mafiot1 a întrebat:

Salut.As dori sa stiu daca se poate pune bani intr-un cont da exemplu ING de la orice alta banca chiar daca nu este ING ca de exemplu persoana respectiva sa se duca sa depuna banii la alta banca cum ar fi:BCR, etc, etc?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depunerea in cont se poate face doar la o unitate bancara a bancii la care beneficiarul are cont, nu trebuie sa fie exact aceeasi unitate bancara unde acesta a deschis contul.
De la alta banca, respectiv cea unde ai tu deschis cont, se poate face doar transfer bancar.

| cuvant a răspuns:

Se poate face doar transfer dacă persoana are cont la banca respectiva.