| Naumencu_Antonio_1999 a întrebat:

Salut
As vrea sa donez o anumita suma de bani printr-un transfer bancar catre un joc.
Cand am generat plata mi-a dat IBAN, SWIFT si un cod specific de 5cifre (cred ca ma ajuta sa imi vireze beneficul in contul de pe joc).
Totul bine si frumos,n-am dus la UniCredit si mi-au zis ca am nevoie si de alte informatii (nume beneficiar,adresa etc) ca sa pot sa fac tranzactia.Dar mai apoi am auzit (si de la alti jucatori care au donat) ca depinde de banca,si cica se poate si doar cu IBAN si SWIFT.
Deci intrebarea mea mea este, se poate doar cu astea doua? si daca da ati putea sa-mi spuneti si la ce banci?
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un regulament al jocurilor de noroc și al transferului de bani în străinătate. Acesta trebuie respectat.