| Buu a întrebat:

As vrea sa ies pe piata cu mure mai exact. Si as vrea sa vand intr-un supermarket cu o eticheta frumoasa daca se poate sau dulceata din mure.
Si... nu stiu cum ar trebui sa incep. De ce acte as avea nevoie, unde sa merg, cu cine sa vorbesc?!
Cine ma poate ajuta?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Le produci tu? Un supermarket face contract cu tine dacă poți să livrezi o cantitate mare, nu doar câteva kg. Acelea le vinzi la piață. Dacă ai această capacitate, mergi și vorbești cu ei. Dar marfa care ajunge la ei, are nevoie de foarte multe acte, aprobări, certificări. Dulceața, dacă ai fabrică, nu de la tine, din bucătăria de acasă. Exclus.

| romeo78 a răspuns:

Luând contact online în acest moment cu respectivul supermarket. Dar, vă vor cere 1001 autorizații, aprobări. Dacă sunteți un fermier, producător autorizat, totul este ușor, în caz contrar vă veți confrunta cu refuzuri!