| mafiot1 a întrebat:

Salut.As vrea sa imi fac cont de Revolut pentru a primi acel 1% Cashback.Intrebarea mea estebig grinaca eu imi cumpar un PC da Gaming care costa 40.000 da Lei adica 400 da milioane cat imi vine daca platesc cu revolut daca imi vine acel 1% Cashback? Dar saptamana viitoare o sa imi cumpar Apple Iphone 11 Pro Max 512GB Gold si imi dau vechiul Iphone la schimb si platesc o suma mai mica da bani, de exemplu voi plati pa noul telefon 2000 da Lei si platesc cu Revolut cat primesc la 1% Cashback?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa indeplinesti niste reguli prima data. Sa ai cardul metal de la Revolut, ala de costa 50 ron pe luna.
Pe urma trebuie sa fie si vanzatorul in acest program de cashback inscris.

Apoi vezi ca procentul pentru Europa e de 0.1%

"All Metal Cashback of EEA and Swiss customers will be earned at a rate of 0.1% in Europe and 1% outside Europe."

Deci, daca indeplinesti conditiile de mai sus ai sa primesti fabuloasa suma de 2lei

| anonimg a răspuns:

1% este o sumă extrem de mică. Este de fapt o păcăleală, o momeală ca să cumperi telefonul.
De exemplu, la Altex noul iPhone costă 7.729, 90 lei (adică 77 milioane lei vechi).
1% din suma de mai sus este 77, 29 lei. Adică mai puțin de o sută lei (mai puțin de 1 milion vechi).

| johnnny123 a răspuns:

Chiar eram îngrijorat, nu-ți mai cumpărasei de mult niciun Rolex, niciun Rolls-Royce, nicio proprietate la Monte Carlo. Mă gândeam că ai dat faliment. Mă bucur că ți-ai revenit!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Cu salariul "da" la casierie la Mega Image, nu?

| Catrice a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nu știi a vorbește romana care e grele. Ie sălăriu, casiriie, mega imaj laughing