| Alexalb a întrebat:

Salut, aș vrea să îmi fac cun card de student, dar nu știu la ce bancă, BRD, BT, Raiffaisen...Voi ce ziceți? Cam ce avantaje sunt la fiecare? Și ce m-ați sfătui să aleg?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ce il faci?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fiecare bancă are ofertele ei, mergi la Brd si întreaba i pe ei, eu cred ca la Brd ar fi cel mai bine sa deschizi contul, dar cardul de student il ai de la scoală? Poate scoala deja lucreaza cu o anumita banca si i ti vor deschide ei cont, întreaba la secretariatul scolii ce tip de card este, si unde te sfatuiesc ei sa deschizi daca nu ti au deschis ei deja contul, dar ce intră pe acest card? Alocatia? Sau de ce ai nevoie de card?

| Alexalb explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu este de la școală, e un card valabil până la teminarea studiilor, liceu, facultate...cu 0% comision, sau ceva de genul. Și îl folosesc mai mult pentru a ține bani pe el, nu o să fie foarte activ deocamdată, dar s-ar putea să îmi trebuiască la facultate

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Isic la brd, cel mai bun

| mmtmx a răspuns:

Eu am cont pe BT si sunt foarte multimita.