| boss97 a întrebat:

Salut.As vrea sa-mi spuna cineva daca stie ce taxe plateste o firma la stat,atat pentru firma cat si pentru angajat,si ce valoare au, de ex. O firma de transport cu un angajat, ce taxe plateste la stat si la celelalte institutii?

1 răspuns:
| Ivy86 a răspuns:

Pai contribuțiile pentru angajatul respectiv, tva-ul rezultat din facturare, 2% din rulaj dacă e microintreprindere (dacă ai un angajat sigur ești), taxele anuale pentru mașini, etc. Cam atât știu eu.