| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va intreb daca este posibil sa te poti angaja ca si curier part-time la Fan courier. Am o cunostinta care are 12 ani de experienta ca si sofer categoria B (duba) numai ca acum si-ar dori sa faca doar part-time si nu stie daca este posibil. Ofer funda celui care raspunde civilizat si cu folos. Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e link-ul profilului celui pentru care lucrezi la Fan Courier Brașov

https://www.facebook.com/marian.pascal.5

El e șeful fan Courier la Brașov și cu el ar trebui să vorbești despre part Time.

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este posibil, daca si firma accepta, asa ca trebuie sa se adreseze firmei. Niciunul dintre noi nu o sa-ti spuna sigur, asa ca n-ai rezolvat nimic punand intrebarea aici.

| mgtow a răspuns:

Daca esti PFA cu microbuzul tau poti face norma de 4h pe zi cum vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este posibil asa ceva. Cel puțin Fan Courier nu accepta asta. Am lucrat la Fan Courier și toți eram la normă întreagă. Făceam chiar și ore suplimentare mai ales când era aglomerație cum e BlackFriday, Crăciun sau Paște.

Asta la mine în județ ( Brașov). Poate în alte orașe e altfel.

| McGregor788 a răspuns (pentru anonim_4396):

In Brasov locuiesc

| McGregor788 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi mult Wizard! Mai am o singura intrebare doar... Masinile sunt ok sau muncesti pe "sobe" de masini? Tatal meu a lucrat la cargus pe un Transit din 2005 vai "steaua lui" troncanea si mai era avariata. Astept raspuns, multumesc.

| McGregor788 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai am o intrebare chiar importanta. Imi cer scuze, insa voiam sa te intreb daca dupa program ai voie sa mergi acasa cu masina de servici.

| anonim_4396 explică (pentru McGregor788):

Mașinile sunt ok. Nu prea as avea ceva de comentat în privința asta. Pascal pe care l-am recomandat sa vorbești este el mai antipatic de fel, ca toți șefii. Dar atâta timp cât îți faci munca, nici el nu are treaba cu tine. Însă el angajează, dar la resurse umane vei discuta cu o fata drăguță numită Elena.

Da, poți pleca și cu mașina acasă cu condiția să ai loc de parcare pentru ea. Sunt atâția curieri dimineata care merg la sediu direct cu mașina Fan Courier.

Iar când zici de Cargus îmi amintești despre un coșmar.

| McGregor788 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi mult pentru tot Wizard! Sa ai un sfarsit de saptamana usor.

| anonim_4396 explică (pentru McGregor788):

Asta e link-ul profilului celui pentru care lucrezi la Fan Courier Brașov

https://www.facebook.com/marian.pascal.5

El e șeful fan Courier la Brașov și cu el ar trebui să vorbești despre part Time.

| adryang78 a răspuns:

Asta depinde de infrastructura firmei de curierat, de cum anume sunt ei organizați. În principiu, ar fi posibil, dar numai pe raza localității în care locuiește, altfel este imposibil, prin chiar natura job-ului. Dacă i se trasează sarcină de serviciu să livreze colete în, să zicem, partea de sud a județului sau o anumită zonă/traseu mai întinsă, deja nu mai poate fi numit part-time, o să piardă toată ziua.
La noi în oraș este un curier angajat la Fan, într-un astfel de regim part-time. Dar știu sigur că livrează numai în localitățile limitrofe, pe o limită de 30 de km.

| Directioner99 a răspuns:

Mai bine suni si intrebi, ca sa fii sigur