| Nati16 a întrebat:

Astazi am fost la banca transilvania sa fac un transfer intr-un cont al scolii unde eu fac ore mai exact 600 de lei. Zis si facut am transferat bani la aparat toate bune si frumoase pana cand am primit chitanta si imi spune tranzactie refuzata. Am fost la caserie sa intreb care e problema, de acolo mi-au spus ca banii au fost transferati in contul respectiv si ca si scoala poate verifica asta. Insa problema e alta eu trebuie sa dovedesc printr-o chitanta ca am achitat suma respectiva, altfel risc sa raman neincheiat, eu fac apartin de un liceu privat. Cei de la Banca mi-au spus ca o sa-mi dea un raspuns intr-o zi sau doua. Parerea mea este ca ei sunt obligati sa-mi dea o dovada cum ca eu am achitat acei bani.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Dacă ai plătit din cont, cere un extras de cont. Sau scoate unul de la "aparat", dacă știe din astea.