| laeimbrea a întrebat:

Salut, aveti idee dacă vreau să dau drumul la o afacere si imi fac firma, am ceva avantaje daca am 18 ani si fac firma pe mine?

Încă ceva, ce firma ar fi recomandată pentru un magazin alimentar, Intreprindere Familiala sau Societate Comerciala?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca ai avantaj, fiind singurul patron vei avea tot profitul net.
Parerea mea este ca sa infiintezi un SRL, se potriveste cel mai bine cu magazin alimentar.

| laeimbrea explică (pentru Ioandelasal):

Ma refeream daca am un avantaj ceva, daca sunt tanar si vreau sa imi fac o afacere, ceva de la stat de exemplu...

| Ioandelasal a răspuns (pentru laeimbrea):

Da, poti avea si alte avantaje, daca indeplinesti conditiile pentru un SRL-D.