| anonim_4396 a întrebat:

Salut baieti, pentru cei care stiu, pot sa fac comanda de pe ebay si produsul sa imi ajunga in tara? Daca da, care ar fi costul transportului si in cat timp ar ajunge?

Răspuns Câştigător
| decodesky a răspuns:

Poti comanda orice de pe internet. despre timpul de transport: Depinde de unde il iei. cu ce companie il trimite daca e express ajunge mai repede si costa mai mult.;) dar statul meu este altul. cand cumperi de pe un site gen www.ebay.com metoda de plata sa nu fie directa (sa nu dai banii direct la vanzator) majoritatea site-urilor au un system numic ESCROW care iti asigura transportul si obiectul. (nu iti da bani in plus :)) de exemplu daca tu cumperi un telefon si primesti o piatra banii nu ii pierzi pentru ca tu dai raspunsu la escrow daca pachetul a fost cu cel din descriptie;) success.

| tpu1pt a răspuns (pentru decodesky):

Multumesc mult pentru raspuns.

3 răspunsuri:
| decodesky a răspuns:

Www.eibay.com nu are nici un certificat SSL;) si e copiat dupa ebay.com;) poti s-o lasi moale... cu eibay-ul tau. site-urile sunt pe internet nu in strainatate;)) Anyways. good luck. cu scamu

| decodesky a răspuns:

Domeniul Eibay.com exista :) verifica linkul asta si te lamuresti singur. http://whois.domaintools.com/eibay.com Iti da cam toate datele publice ce ai nevoie.;)