| T0X1kSkuLL a întrebat:

Cam cati lei iau pe

Operating System
Windows 7 Professional 64-bit SP1

CPU
Intel Pentium E5700 @ 3. 00GHz
Wolfdale 45nm Technology
RAM
2, 00GB Single-Channel DDR3 @ 399MHz (6-6-6-15)
Motherboard
ASRock G41M-GS3 (CPUSocket)

Graphics
TLU-02253WX (1440x900@60Hz)
512MB NVIDIA GeForce 8400 GS (Undefined)

Storage
465GB Seagate ST3500418AS ATA Device (SATA)

Optical Drives
TSSTcorp CDDVDW SH-S223C ATA Device

Mouse: http://www.flanco.ro/mouse-genius-gaming-deathtaker-gx-u sb.html

Tastatura:http://www.flanco.ro/......u-usb.html

Cam cati lei iau?

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Salut, pai nu ai cum sa iei mai mult de 500-700 lei deoarece PC-ul in sine este praf, acum daca il vinzi cu Mouse si Tastatura poate scoti 100-150 lei in plus. Eu zic sa il dai cu 750 lei. De ce nu e bun? Pai intelul e praf, adica e pentium, momentan se cauta foarte mult calculatoarele de gaming si asta e mai mult pentru filme, net, programe, stii si tu chestiile astea, in nici un caz pentru gaming. Placa video la pamant si ea cu 512mb, ramii cat de cat acceptabili. Acum depinde si in ce stare sunt Mouse-ul si Tastatura, dar ti-am zis, in sine PC-ul e praf, mai ales, cred ca nu l-ai schimbat de mult si e destul de vechi. Cei care se stiu calumea in PC-uri nu o sa vrea sa ti-l cumpere, incearca si tu la copii mai mici 7-10 ani. Sper ca te-am lamurit. Funda? happy

| Jipa95 a răspuns (pentru RocKzZ):

Sincer nu i-am citit raspunsul, dar am ras tare copios laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru Jipa95):

Highlights: " Pai intelul e praf, adica e pentium, momentan se cauta foarte mult calculatoarele de gaming si asta e mai mult pentru filme, net, programe, stii si tu chestiile astea, in nici un caz pentru gaming. Placa video la pamant si ea cu 512mb"

| RocKzZ a răspuns (pentru KodrutZ):

Scuza-ma daca te simti ofensat ca nu ai un PC calumea. Spune-mi un joc nou, din 2014 pe care ar putea sa se joace cu acel calculator.

| KodrutZ a răspuns (pentru RocKzZ):

Eu am un PC ca lumea, nu ma simt ofensat. Mi se pare amuzant modul analfabetistic in care te-ai dat tu atoatestiutor acolo. "intelul e praf, adica e pentium" spune totul despre cit de doxa (NU) esti. Uite joc din 2014 - http://store.steampowered.com/app/305920/
si sint multe altele pe linga el...;)

| RocKzZ a răspuns (pentru KodrutZ):

Aha. Daca ai PC ca lumea si te joci pe asa ceva e clar ca ai o problema. Omule, jocuri din astea 2D facute in Unity de 2-3 oameni gasesti si pe miniclip.com. Daca mintea capului tau nu proceseaza ca daca ai un pentium si vrei sa joci un joc fain, nu ai cum atunci vezi-ti de treaba.

| KodrutZ a răspuns (pentru RocKzZ):

Ce imi plac astia ca tine care dupa ce se trezesc cu cacao in gura, mai si mesteca indelung. Nu, nu joc de-astea, insa mi-ai cerut un joc nou din 2014 care sa mearga pe sistemul lui si ti-am dat exemplu. Poftim, si World of Tanks ii merge ok. Asta e suficient din 2014? Uite si un Pentium cu care joci orice joc fain fara stres - http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/pentium-dual-core-g3450-34ghz-box/

| RocKzZ a răspuns (pentru KodrutZ):

1. Vorbeam despre pentium-ul lui. Nu schimba subiectul.
2. World of Tanks poate ii merge, dar pe low, si cu 20 fps. Nu cred ca are chef sa joace in halul ala.
3. Daca tu numesti jocul ala de pe Steam si World of Tanks, jocuri calumea, atunci e clar. Sa fim seriosi, cat crezi ca cineva se poate juca pe asemenea jocuri?
4. Nici nu mai are rost sa imi bat capul cu totii plozii de pe TPU. Pace.

| KodrutZ a răspuns (pentru RocKzZ):

1. Ai zis doar Intel Pentium. E5700-le inca e un procesor acceptabil, daca are o placa video decenta.
2. WoT ii va merge nasol din cauza flasnetei aleia de placi video, si nu a procesorului.
3. Si "jocurile ca lumea" precum... GTA 4/5, BF, CoD sau mai stiu eu ce consideri tu joc ca lumea le joci la infinit, sau cum? WoT la nivel de competitie a ajuns foarte sus, iar daca comentezi de WoT fara sa fi participat in competitii cu un clan sau chiar in batai individuale 1/1 atunci mai bine nu comentezi.
4. Nu te mai uita in oglinda.

10 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Maxim 400 lei.

| KodrutZ a răspuns (pentru Jipa95):

Cam asa ceva. Uite la ce dume are in program asta de mai jos...hee hee