| PisăuMihai a întrebat:

Cam cu cât aș putea vinde acest PC? Mulțumesc anticipat!

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz

Placa video: MSI GTX 560 TI TWIN FROZR II OC 1GB

RAM: 4GB DDR2

Hard disk: 320GB

Sursa: Kingston CX 450

Placa de bază: Dell OptiPlex 755

Carcasă: Dell OptiPlex 755 MT

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

250-300 lei. Asta la care-ti dau eu link-ul se vindea cu garantie si era 348 lei. Tu il dai fara garantie. http://bit.ly/30ykhjo

| PisăuMihai explică (pentru Salontanul):

Doar sursa face 200 și ceva de lei, iar tu zici ca, calculatorul în sine face 250-300 de lei...

| Salontanul a răspuns (pentru PisăuMihai):

Sa-mi arati si mie cand vei vinde un computer cu o suma mai mare, un computer care are (ca data de aparitie) peste 15 ani. Eventual il poti face cadou unui copil sarac si vei avea o multumire mai mare. Eu asa am facut cu ele mele.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Sa nu zici de placa video ca se vinde pe net cu 50 lei.

| PisăuMihai explică (pentru Salontanul):

În acel link găsesc, un calculator cu o sursa mai slaba decât a mea, plus ca nu are nici placa video...

| Salontanul a răspuns (pentru PisăuMihai):

Placa ta video nu face mai mult de 50-80 lei data seprat. Cu computerul daca reusesti sa-l vinzi cu 300 lei sa zici Doamne ajuta!

| Bizon95 a răspuns:

Placa de baza 50 lei
procesor 50 lei
memorie 50 lei
sursa 100lei
hdd 50 lei
placa video 150lei (umflat, dar... deh)
carcasa 50lei (umflat, dar hai sa zicem)

total 500lei

poti sa verfici preturile pe OLX, fiind la mana a doua nu conteaza cat ai dat pe sursa de exemplu la mana intai, iar placa video am umflat-o, am gasit pe OLX si la 50-80lei

si trebuie sa intelegi un lucru simplu: este ddr2, si socket 775 posibilitatea de upgrade este absolut zero si e si la mana a doua, fara garantie

iar eu am gasit si mai ieftin decat Salontanul:
https://www.interlink.ro/......and-p26865
care e si de firma (HP) si care are si garantie un an, care e ENORM la un sistem asa de vechi

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Eu nu as da mai mult de 800 de lei