| MarinasChristy a întrebat:

Care sunt conditiile pentru luarea unui credit? Am 22 de ani, 3000 lei brut pe cartea de munca, lucrez de 8 luni(prima carte de munca) si am nevoie de 550 de milioane (vreau sa cumpar un teren). Ce cerinte trebuie sa intrunesc?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Interseaza-te direct la banc, ca fiecare banca are conditiile ei de imprumut si cere imprumutul cu valoarea lor actuala in lei, ca milioanele vechi nu se mai folosesc de vreo 10 ani de zile.

| Catrice a răspuns:

Fiecare banca are condițiile ei de împrumut.

| Andreeush a răspuns:

Cel mai bine ar fi să mergi la o bancă să întrebi.

| MarinasChristy explică:

Am stat eu asa si m-am gandit ca raspunsu tau nu isi are rostu, daca nu vrei sa ajuti ar fi mai frumos sa taci

| 1Dezaxat a răspuns:

Ai stat tu asa si te-ai gandit ca mai bine intrebi pe TPU decat sa te duci la diverse banci, nu?

| MariaP18910 a răspuns:

Incearca la BRD. Mi se pare cea mai OK banca, avand in vedere ca si eu am facut un credit de nevoi personale la aceasta. Nu garantez ca iti vor da exact 550 milioane, pentru ca nu ai vechime mare la locul de munca, dar poti cere maximul pe care ti-l poate oferi.