| bodyguardsmecher a întrebat:

Ce banci acorda imprumuturi pentru rau platnci si sa fie si cat de cat de incredere, nu Cetelem si prostii de genul cu dobanda 100%...
Si sa acorde in jur de 10000-15000 euro...
Vazusem ceva de ING, dar nu stiu cat de incredere sunt si daca acorda rau-platnicilor.
Bancile mari gen BRD, Raiffeisen nu acorda nu?
Multumesc

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula nici o banca nu acorda credit unor rau-platnici, asa ca nu cred ca ai avea sanse. In orice caz te poti adresa unor banci, n-ai nimic de pierdut.

Bula
| Bula a răspuns:

La "lista neagra" au acces toate bancile. A fost creat de ei, in comun, tocmai sa nu cada in plasa rau-platnicilor.
Daca pui o garantie imobiliara integrala de 10-20 ori mai mare, atunci s-ar putea sa ai ceva sanse.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cetelem nu este banca ci IFN. Poti incerca refinatatre doar la banca la care esti dator. Altfel, nimeni nu te ajuta timp de 7 ani.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce a m ai proastă idee, imprumutul bancar, daca nu ai cum să achiti datoria ramîi in stradă, banca nu se joacă, i ti i-a casa, are această putere, asa ca daca nu este un imprumut necesar, de viață si de moarte cum se zice, nu te risca, că rămâi atit tu dar si famila pe drumuri, fără casă acum in prag de iarnă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

ING e banca foarte de incredere si e banca mare puteai sa o pui in aceeasi oala cu restul insa probabil fiind pe lista neagra slabe sanse ai la banci

| Florentina9210 a răspuns:

Pai si daca tu crezi ca nu poti plati, de ce ai mai vrea sa faci un imprumut?

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Vrei mult.Nu te crediteaza nimeni.