| Blaise_Alin_1994 a întrebat:

ce demersuri trebuiesc facute pentru a obtine o autorizatie iscir pentru a putea activa in domeniul instalatiilor termice si sanitare(ma intereseaza care sunt pasii si daca am terminata facultatea am nevoie de experienta/vechime in domeniu?)

Răspuns Câştigător
| KronstadtResurrection a răspuns:

Da, bineinteles. Am doi colegi operatori RSVTI, cunosc cum sta treaba. happy

7 răspunsuri:
| KronstadtResurrection a răspuns:

Da mai multe amanunte. Ce vrei sa faci exact?

| Blaise_Alin_1994 explică (pentru KronstadtResurrection):

Vreau sa am drept de semnatura pe formularele care se intocmesc atunci cand se face vtp ul(verificarea tehnica periodica)

| KronstadtResurrection a răspuns (pentru Blaise_Alin_1994):

Poti urma cursul celor de la Academia Romstal (mai sunt si altele), dar nu o poti face ca persoana fizica. Ori esti angajat si urmezi cursul trimis de firma, ori ai firma ta. Ei sunt acreditati sunt OK. Am facut si eu cateva cursuri acolo.

Aici gasesti detalii: http://www.romstalgroup.com/......-deservire

| Blaise_Alin_1994 explică (pentru KronstadtResurrection):

Eu citisem ceva pe net de un curs pentru rvt(responsabil cu verificarea tehnica, parca asa ii spunea sau rsvti) astea nu sunt pentru ce imi trebuie mie? Sau poti sa mi spui cum se cheama cursul/calificarea de care am eu nevoie? Multumesc!

| KronstadtResurrection a răspuns:

Gata, m-am prins. Trebuie sa faci un curs pentru a deveni operator RSVTI. Detalii gasesti pe net, doar sa cauti putin.
Uite aici, de exemplu: http://www.confortul.ro/curs_rsvti.php
Bafta.

| Blaise_Alin_1994 explică (pentru KronstadtResurrection):

Si o sa am drept de semnatura ca inginer(am terminat anul asta facultatea )?

| Blaise_Alin_1994 explică (pentru KronstadtResurrection):

Mulțumesc mult de sfaturi!

| KronstadtResurrection a răspuns (pentru Blaise_Alin_1994):

Da, bineinteles. Am doi colegi operatori RSVTI, cunosc cum sta treaba. happy