| ananas221 a întrebat:

Ce job aș putea să am la 15 ani? (online sau altele)
Dau funda. happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Job la care sa lucrezi cu carte de munca nu exista la 15 ani. În schimb poți sa mergi la o terasa, sa servești mâncarea, sa cureți mesele, poți livra mâncarea la domiciliu, poate sa împărți reclame și ziare în scările blocurilor.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai putea dacă ar exista. Nu există, nu poți.
Dar ai putea să muncești ceva în privat, fără a fi un job.
De exemplu să ajuți un bătrân care este singur la domiciliu să facă curat, cumpărăturile și să te plătească pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In legislație zice ca ai voie sa lucrezi la 4 ore si doar cu acordul părinților. Mai multe detalii nu cunosc...
Asta sau poți lucra la negru...

| Gabriel2424 a răspuns:

Te angajezi ca ospatar la o terasa ceva, se cauta.