| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Ce parere aveti de zona Militari Residence? Merita sa achizitionezi o locuinta acolo? Observ ca preturile sunt mai mici, cam la iesirea din Bucuresti si nu stiu acum cat timp o sa faci pana la un job.Multumesc

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu masina e cam 40 de min pana in capitala la drum aglomerat. Mutate intr-un oras mai linistit ex Brasov si cauta apartament langa mall merita.

| RobertMoon a răspuns:

Zona respectiva este praf dpdv al transportului, si este departe de centru, dar ai destul de aproape metrou Pacii din ce stiu, iar asta s-ar putea sa compenseze transportul cu STB sau masina personala.

| Laur014 a răspuns (pentru RobertMoon):

Multumesc pentru raspuns happy

| Yuoia a răspuns:

Daca ai masina, poti sa-ti cumperi. Altfel, vezi cat de departe sunt mijloacele de transport in comun. In rest, merita.

| Laur014 a răspuns (pentru Yuoia):

Am inteles, multumesc happy

| christall a răspuns:

Dacă ploua sa ai neapărat cizme de cauciuc ca înoți prin mocirla.

| Edw08 a răspuns:

Dacă ai mașina de teren, ia-ți acolo. Pana atunci, aleagă alte zone rezidențiale mai bune, gen cartierul Latin sau Brâncuși. E plin de gropi, noroaie. acolo e ca la țara chiar dacă e aproape de capitală. Nu merita. Calitatea construcțiilor lasa de dorit, pereți subțiri, conectivitate de curent prost realizată. întreabă cel mai bine personal 2-3 oameni care stau acolo sa ți faci o părere.

| Laur014 a răspuns (pentru Edw08):

Multumesc pentru raspuns.Ma gandesc, poate asa cum a spus mai sus "mgtow" sa aleg Brasov in caz ca gasesc ceva mai rentabil happy