| costinvlad49 a întrebat:

Ce pot face sa am mulți followeri pe Instagram, ca să fac 5000 de followeri? Vreau sa fac și 3000 de euro lunar din influencer. Ms frumos.

71 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa ajungi sa faci 3000 euro pe luna, va trebuii sa ai cel putin 500.000 sau 1 milion de followeri, care iti dau toti like-uri la fiecare postare.
La 5000 de followeri, nu castigi inca nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lool. Da de ce numa 3000? Fa 100. 000euro ce spanac.

| costinvlad49 explică (pentru suntserios):

La vreo 5000 de urmăritori, pe post, poți lua maxim 200-250 euro, iar de la 10000 poți 300 cam asa iar de la 100000 poți peste 500 euro pentru o postare

| suntserios a răspuns (pentru costinvlad49):

Haha, esti dragut de amuzant

| costinvlad49 explică (pentru suntserios):

Ce vorbești? Brandurile cauta conturi mici cu un minim de 3000 urmăritori depinzând de anumite branduri etc.

| suntserios a răspuns (pentru costinvlad49):

Dragut de amuzant

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru costinvlad49):

Nu, nu poti. Pentru ca la aproape 900 de follow-eri ai numai 6-10 like-uri, ceea ce inseamna ca lumea nu e atrasa de postarile tale.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Esti amuzant. Uite, eu am firma. Daca ai 5000 de followeri, ce REZULTATE imi poti livra? Faptul ca faci un catralion de followeri artificial, cu ce te ajuta?

| costinvlad49 explică (pentru GabiDumitrescu):

De exemplu cei de la pcgarage ma plătește sa fac reclama la site cv gen cu 100 euro pentru a posta și a ii promova. Cel puțin o persoana odată trebuie sa cumpere ceva bun și ei ies pe profit.

| LPCTSTR a răspuns:

Păi, ai vreo 2-3 metode.
Prima e să devii o prostituat(ă) prin atragerea obsedaților de părțile corpului tău și implicit atragerea firmelor pentru sponsorizări.
A doua ar fi să faci ceva nou, inovativ, care ar trebui sa-ti aduca un public considerabil.
A treia ar fi să devii canal malefic de difuzare de "lifehack"-uri fără sens, scop și rațiune, astfel aducând toți plozii cu prea mult timp la dispoziție la picioarele tale.

Sincer, dacă ești băiat, nu-mi pot imagina în absolut niciun mod posibil cum ai putea face 3000 euro, adică totuși, 14163 lei pe lună!? laughing Imposibil... doar să fii cunoscut de absolut tot globul și să te iubească lumea, puțin posibill și extrem de improbabil

Deci slabe, extrem, extrem de slabe șanse.

| costinvlad49 explică (pentru LPCTSTR):

La o postare, cu 3000 urmăritori iei 50-100 euro. Tu nu știi despre ce vorbești?

| costinvlad49 explică (pentru LPCTSTR):

A treia varianta este plauzibila. Eu deja am vreo 800-900 urmăritori. www.instagram.com/_costin_zaharescu_

| LPCTSTR a răspuns (pentru costinvlad49):

Nu, pentru că NU folosesc acea platformă de ABSOLUTĂ ÎNDOBITOCIRE... pricepi?
Prefer să nu stau toată ziua, săpămâna luna și secolul cu ochii-n telefon dând inimioare unor kurwe/kurwari aka "noile prostituate 200% legalizate".

Ai privit până acum ansamblul cancerigen format din aceste creaturi?
Pesemne că nu. Well, drag visător, până atunci să nu-mi spui că nu știu despre ce vorbesc.

Succes in afacerea "foarte" profitabilă pe care o vei avea.

| costinvlad49 explică (pentru LPCTSTR):

Ești dus cu pluta. Este printre cele mai educationale platforme din lume. Dacă tu nu ești în stare sa devii influencer, asta este altceva. Și nu înseamnă curwa. Ești Chiar amuzant. Curwa este doar aia ce face sex.

| LPCTSTR a răspuns (pentru costinvlad49):

Uite deficientul de IQ care se ascunde în spatele ipocriziei unor ființe umane.
Aproape că am râs, jur rolling on the floor EDUCAȚIONALE?! rolling on the floor
Omule, tu chiar crezi că acolo e ceva educațional? Tu chiar crezi asta? rolling on the floor
Și cine era dus cu pluta? laughing

1.Influencer... Prost să fii noroc să ai.
2.Educațional?! Pe bune?! Bă ești prost? straight face Adică... pe bune? laughing
De când s-au mutat profesorii să învețe puzderia de creaturi cu prea mult timp la dispoziție pe acea platformă?
Educațional?! laughing Nu mai zi rolling on the floor

Deci tu efectiv n-ai văzut în viața te pe acea platformă un sânișor (aka țâțică), o buculiță... mai niște chiloței indecenți la "fetițele" care "sigur nu" sunt prostituate; sau o formă mai erectă a unui organ, mai un 6 pack, sau bucuță dacă e să vorbim de "băieți", în funcție de preferințe... vorba vine.
Platforma în sine este creată pentru prostituție 150% legalizată, iar dacă tu nu observi asta, nu înseamnă că eu sau alții nu.

Deci drag viitor "influencer", unde te vei plasa tu?
Vei fi educațional (educația sexuală poate laughing )
Vei fi superstar cu tona de bănuți la chiloțel după lunga muncă în fața Photoshop-ului ca să-ți faci mușchiuleții perfecți, organele proeminente, etc.
Sau vei fi ceva... altceva?

Nu mă constrazice, degeaba o faci, ai auzit până acum de cele 15 minute de faimă? Eu nu cred.
Degeaba încerci, degeaba crezi, degeaba consideri.

| costinvlad49 explică (pentru LPCTSTR):

1) Nu este prostituție sa faci promovări. 2) Este o munca. 3) prostii care nu știu sa posteze nu pot face asa ceva, de-aia ești asa frustrat, ca o sa ma lefui eu în mii de euro și voi tot cu 1 leu de la mami vostru.

| christine99 a răspuns (pentru costinvlad49):

Sa ne anunti cand faci 1 euro din Instagram, nu 3000. laughing

| costinvlad49 explică (pentru LPCTSTR):

După teste de IQ mi-a spus ca am IQ standard intre 98-110. Asa ca succes la facut 1200 RON pe șantier ca eu ma bag la munca pe Instagram.

| LPCTSTR a răspuns (pentru costinvlad49):

Măi... idiot cu sfert de normă, iRinichi și doi centrimetri cu minus de dignitate.
Apăi nu vorbeam eu de deficientul de IQ?
Da, probabil știi să învârți un puzzle, dar rațiunea unde e?

Crezi că dacă vii cu o reveliune ca faci N milioane de euro lunar fiind kurwa internetului, ai dreptul să-i faci pe cei care lucrează pe șantier sclavi?

Băi copile, am un singru cuvânt pentru ce faci tu: MARȘ.

"Unde nu e rațiune e iarațiune și ipocrizie"
Am zis, prost să fii, noroc să ai, dar cretini ca tine n-am văzut până acum.
Am mai zis, din nou, unii își dezvoltă rațiunea la 12 ani, alții la 16, și restul aștepată să facă 3000 euro pe lună cu o moacă de lopată... ce să mai, jignesc deja lopețile.

Crezi ca ești deștept dar ție-ți lipsește gândirea, ești IPOCRIT.
Crezi că dacă-ți pui moaca pe 'net devii bogat? Să crezi în continuare și să crezi și să tot crezi până devii bătrân și tot prost vei rămâne.

Și, în ultimul rând, omule, deci tu nu numai că n-ai rațiune de gânești ca urangutanii, dar ești IMBECIL din cale-afară.

| costinvlad49 explică (pentru christine99):

O sa fac câți vreau eu. Du-te tu și muncește, eu muncesc ca influencer și promoter.

| LPCTSTR a răspuns (pentru costinvlad49):

"Muncești" ca viitoare kurwă imbecilule.

| alina2k18 a răspuns:

Si eu vreau! Ma multumesc si cu 1000eurowinking

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai de ce ar trebui sa te urmareasca lumea?

| costinvlad49 explică (pentru Furnicuta000):

Ca sunt smecher și frumos.

| LPCTSTR a răspuns (pentru costinvlad49):

"Smecher" poate... dar frumos mieh... am văzut parapoanțe și mai ceva decât tine.
Totuși, de menționat că parapoanțele nu erau pe "insta", erau pe PornHub rolling on the floor și erau fete, dă-o dracu.

| costinvlad49 explică (pentru LPCTSTR):

Eu sunt mai frumos ca tine, handicapat fără poza ce ești. De la socola te-au scăpat aia Dă-o dracul de treaba?

| LPCTSTR a răspuns (pentru costinvlad49):

UITE că la Soare te poți uita, dar la prsotia ta ba.
Man, înțeleg că ești cretin, înțeleg că ai probleme de superioritate, dar să-mi zici că m-au scăpat de la școală în timp ce dumneata zici "mai frumos ca tine"... te rog rolling on the floor
Ai învățat, măi față de lopată, că nu compari obiecte/ființe/fenomente, etc. prin "ca" ci prin "decât", ai învățat mă' idiot cu sfert de normă că se scrie "mai frumos decât X", mă imbecil fără situație morală?

Băi, ceva e neobișnuit de ciudat, să-mi zica un prost făcut grămadă care nici nu știe să compare corect că eu sunt prost?!
Pe ce lume trăiești, ființă cu 89-110 IQ?

Din acest moment eu nu mă mai strofoc să mă cert cu un IMBECIL fără speranțe, idiot, cretin și ipocrit din cale-afară, PUNCT.
Sper din tot sufeltul s-ajungi unde vrei tu prințesă, să stai pe unicorni cu cornul în curuț că n-ai plătit factura la 'net că stai ca terminatul toată ziua pe "insta" să faci "3000" euro pe secundă.
Nu vezi că logica ta se disipă prinre rânduri?!
Nu vezi că... meh, lasă, și-așă n-o să te doară pe tine, ciorel.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Sa sugi pe cine trebuie.

| RobertMoon a răspuns:

Dacă era așa ușor toată lumea putea face bani din asta. Dacă n-ai făcut nimic notabil în viață, ceva deosebit și ești doar un copil care visezi la bani din social media nu o sa ai nicio șansă să faci bani din asta. Influencer poate doar la azilul de bătrâni, dar și acolo trebuie sa vorbești mai tare ca să te bage cineva in seamăwinking

| costinvlad49 explică (pentru RobertMoon):

Se vede ca ești noob. Când ai 5000 de urmăritori, tu poți promova branduri etc.

| costinvlad49 explică (pentru RobertMoon):

Tu ești cu capu. Dacă ai 3000 urmăritori, brandurile o sa iti dea bani. Tu de ex iei 200e pentru ca postare cu înghețată magnum, iar impact ai 3000 afișări. Tu le faci pofta de înghețată și odată și odată tot o vor încerca. Asa ca ei ies pe profit și tu te alegi cu mălaiul. Influencer este ceva gen ce promovează produse etc sau, poți promova conturi Instagram contra cost

| goguPatent a răspuns (pentru costinvlad49):

La 5k followers scoti o besina. Sa ai 5k reaches pe post ai nevoi de probabil 100000 followers. Si brand urile platesc da a esti cineva prin social, nu un cont a lui putzea spataru

| costinvlad49 explică (pentru goguPatent):

Ba asta este adevărul. De ce găsesc influenceri cu 7000 urmăritori, promovează nu stiu ce?

| RobertMoon a răspuns (pentru costinvlad49):

Ești prea prost, ți-au explicat toți că ești praf și tot tu faci pe deșteptul. Cred că și peste 10 ani daca te caut nu ai făcut 1 leu din Instagram așa că nu mai mânca cacao că ești penibil. Cred că n-ai muncit în viața ta sau trăiești din șomaj și te gândești la făcut bani stând pe telefon și postând reclame pentru că altceva nu știi să faci laughing ce studii ai, ce calificări?

| costinvlad49 explică (pentru RobertMoon):

Doar prostii fac banii pe șantier. Eu sunt deștept. O sa îmi iau promovare sa iau follow și de la romani și de la străini. Stai calm și muncește tu, lasă pe cei deștepți sa facă bani ușor.

| costinvlad49 explică (pentru RobertMoon):

Ce latri aici câine turbat ce ești? Am prieteni în liceu cu 5100 follow și scoate și 1300-2000 euro pe luna. Mergeți voi pe șantiere ca și asa nu am nevoie de blocuri. Doar prostii ce nu au cunostinte necesare se duc la munca.

| LPCTSTR a răspuns (pentru RobertMoon):

Atenție rolling on the floor El zice că vin bradurile la el rolling on the floor rolling on the floor laughing
Mă jur că râd de fiecare dată când citesc prostii ca astea.laughing
Și pe lângă că-i prostuț vai de el, mai are și peste 18 ani din câte văd... cel puțin fața îl dă de gol.
Ohh... Nu toți evoluează mintal atât de repede, unora le trebuie 12 ani, altora 16, iar altora anii până ajung să vadă că nu vor face 3000 euro pe lună rolling on the floor.

| costinvlad49 explică (pentru LPCTSTR):

Nu te cauta brandurile, te oferi tu sa le faci promoție gratuita pana ajungi mai mare, și faci și gratis și pe bani. Dar nu te duce capu pe tine.

| RobertMoon a răspuns:

Omul e dus cu pluta, mai bine îl lăsați să viseze, oricum la ce față are o să fie influencer la îndreptat burlane laughing

| costinvlad49 explică (pentru RobertMoon):

Ma handicapatule. Tu vorbești ratatule fără poza de profil? Dacă asa este mai bine sa faci bani ușor?

| DarthNiger a răspuns:

Degeaba ai tu 5000 de followeri cand nu te cunoaste nici dracu, trebuie sa fi influencer, o persoana foarte populara, crezi ca orice anonim cu 5000 de followeri face mii de euroi? daca ai intre 3k si 10k followeri faci intre 60 si 115 dolari pe o postare, nu mii de euro sau cat vizati voi.

| costinvlad49 explică (pentru DarthNiger):

Și facem 10 postări pe săptămână

| christine99 a răspuns:

Ce a ajuns si lumea asta...

| LPCTSTR a răspuns (pentru christine99):

Știu, wtf cred unii 3000 fu*king euro pe lună rolling on the floor

| costinvlad49 explică (pentru christine99):

Pai de ce sa faci bani muncind pentru un tâmp de patron când poți fi cineva pe Instagram?

| christine99 a răspuns (pentru costinvlad49):

M-am uitat pe profilul tau de insta, du-te ma omule si cautati de lucru ca esti ditamai, iti garantez ca nu o sa iti dea nici un "brand" macar 100 de lei toata viata ta.

| LPCTSTR a răspuns (pentru christine99):

Am făcut și eu greșeala să mă uit pe profilul lui laughing
Man, fără supărare dar n-are față de 3000 euro lunar rolling on the floor

| costinvlad49 explică (pentru christine99):

De ce sa muncesc când pot sa muncesc pe Instagram? Dar nerozi sunteți. Dacă nu va convine ca nu mai sunt lucrători, duceți-vă în alta tara.

| costinvlad49 explică (pentru LPCTSTR):

Tu nici poza de profil nu ai, oi avea și tu vreo fata de gay, eu sunt frumos și multe fete au zis asta. Eu ma kaka pe cuvântul la băieți, fetele spun despre mine ca arat ba "OK" Ba "bine" Ba nu stiu cum. Nu mai fiți frustrați ca am ajuns sa facem banu fără efort fizic, dacă tu nu ești în stare de asa ceva, chiar ca esti prost?

| LPCTSTR a răspuns (pentru costinvlad49):

Hai că râd rolling on the floor rolling on the floor
Nu am poză de profil din singurul și universalul motiv, anume eu am demnitate.
Să-ți zic că fetele se uită la mai mulți gay decât la alții? rolling on the floor
Pentru că pot face selecția dintre tine și un "gay" care sigur e mai frumos decât tine.

Ești imbecil, foarte.

| costinvlad49 explică (pentru LPCTSTR):

Bai băiețaș. Dacă tu vi și îmi spui mie ca nu pot face asa ceva, și zici ca asta înseamnă să fii curwa, înseamnă că ești handicapat. Eu am rațiune decât fata de cine merita. Nu sunt obligat sa fiu muncitor pe șantier. Ma fac ce vreau eu. Zilnic îmi vine câte 3-5 urmăritori. De ce? Ca sunt smecher și deștept. În plus dacă pe tine nu de duce caousoru sa faci bani ușor, asta nu înseamnă că trebuie sa fim toți la fel de prosti ca tine. Succes la a îți rupe tu spatele cu munca. Lasă pe cei deștepti și cu rațiune sa facă banu ușor. Nu sunt curva internetului dacă o firma îmi da 20 euro sa postez un selfi cu șampon etc, sau 1000 euro sa postez selfi cu un pc de 10000 euro etc. Ești în cale afara de ratat și îmi dau seama ca ești și sărac. Ca doar Săraci și țăranii ii jignesc pe bogați și pe cei ce își fac banii și miile de euro ușor. Deci mars săracule, ca ești vai de tine de urat

| LPCTSTR a răspuns (pentru costinvlad49):

1.Tu nu ești bogat, ești doar prost rolling on the floor
2.Nu se scrie "selfi" se scrie "selfie".
3.Bani ușori ca bani ușori... dar ce te faci când n-o să mai ai faimă, mabi și nici șamponele ca să-ți scalzi curulețul în "3000" euro pe lună?
4.Din partea mea ai block, ratat imbecil :*

| christine99 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Costinvlad e acel gen de roman caruia ii lipseste rusinea, nu vrea sa munceasca si sta pe ajutor social pe motiv ca "face bani din Instagram" laughing) va creste porcilor aripi cand o sa-i dea cineva bani lu' asta pentru mecla lui laughing

| costinvlad49 explică (pentru christine99):

Ba ratatule. Nu am ajutor social. Și pe Instagram se fac bani mulți. Handicapatule tu nu vezi câți influenceri sunt?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru costinvlad49):

Din nou, fals. Firmele alea o sa te caute daca stii sa atragi oamenii.

Prin faptul ca nu stii sa scrii, pui aceeasi poza de 10 de ori, nu ai o descriere atractiva, nu starnesti deloc interes.

Apoi, faptul ca ai 500, 5000, 50000 de follow-eri este irelevant, caci, din cate vad, urmaresti 4000 de persoane, de care te milogesti ca ultimul copil sa iti dea si ei follow.

Deci, irelevant. Continua sa plangi acolo in mizeria in care te-ai infundat.

| costinvlad49 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Taci. Contează câți urmăritori ai fiindcă cel puțin câțiva o sa ajungă sa cumpere produsul. Tu nu știi despre ce vorbești.

| costinvlad49 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nu sunt aceleași poze, nu contează like. Contează numărul de afișări. Nici eu nu dau like indiferent de sunt atras de o postare. Eu fac în medie 500 afișări la fiecare postare. Statisticile contează.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru costinvlad49):

Daaa. Fix ****.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru costinvlad49):

Din nou, irelevant. Ca le apari in feed-ul alora si nu au cum sa nu iti vada postarea, nu inseamna ca devii brusc celebru.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru costinvlad49):

Aa, gata. Mi-am amintit de tine uitandu-ma putin la celelalte intrebari ale talelaughing
Esti ratatul ala cu enki.
Du-te pupa niste moaste de-ale prietenului tau imaginar, poate vin banii asalaughing

| DarthNiger a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Tu ai vazut ce raspunsuri si intrebari de **** lasa? cica el vrea chelie bronzata ca asa le place la fete sa fi mafiot laughing

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Sa fii youtuber cu ceva abonati, pentru a le spune sa iti dea follow, de preferat 20000 de abonati, pentru ca nu toti o sa iti dea follow

| NonZarek a răspuns:

Sa faci 3000 Euro, trebuie sa fii deja cunoscut, sa fi cineva care atrage multă lumea cam tot timpul, degeaba ai 5k followeri dacă u postezi poze cu pisici sau ceva ce poate face oricine, trebuie sa faci ceva ce atrage public dar și companii.

Ca să faci followeri mulți trebuie sa fsaci content de calitate, sa fie atrăgător, ceva ce nu au făcut foarte mulți, sa fie interesant și sa facă omul care se uita la postarea aia sa mai vina și data viitoare la urm postare. Ca sa te faci cunoscut începi ori sa îți facă cineva promovare, ori prin reclame, dai taguri la postările tale, sau prin comentarii îți faci reclama, cât sa pornești, după ce ai început și au followeri, vin singuri.

Succes

| costinvlad49 explică (pentru NonZarek):

Ok, mersi, eu spun ca este de ajuns sa ai 5k followeri fiindcă poți face și 200e pentru un post.

| costincodrin a răspuns:

Bro, iti spun din propria experiență, la vreo 300k de View pe video o să îți dea vrei 20$ (IN ROMÂNIA) Nu mai ii crede pe toți aia din comentarii (nu toți) SI INCA CEVA, BANII NU SE CASTIGĂ DE PE FOLLOW/SUBSRIBE CI DE EP VIZIONARI PE CLIP. INTELGI? Sper că ți am fost de ajutor?

| costinvlad49 explică (pentru costincodrin):

Eu ma refer pe Instagram.

| 1320shadow a răspuns:

Sa te caci pe story

| gabrielykdgjkbtibvnfgjhbkkjjjjiiijjj a răspuns:

Se poate face asta, eu am 9000 de urmaritori si as vrea si eu sa fiu influencer.Dar peoblema mea este ca primesc mai putin de 200 de like-uri pe postare.Şi nu stiu ce sa fac