| UNEXPERTINCEPATOR a întrebat:

Salut! Ce reprezintă Anexa 1 de la bancă? Ideea este că vreau să mă mut în totalitate cu liniile personale de venit pe Revolut. La contul bancar normal, ca să se vireze salariul spre exemplu sau pensie etc. Trebuie prezentat bineinteles contul IBAN (printr-un extras de cont) și Anexa 1.

Asta vreau să știu ce reprezintă Anexa 1 și cu ce documente de la Revolut se poate înlocui, astfel să reușesc să realizez procesul acesta.

Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Jassmina a răspuns:

Legal, salarile nu se pot vira decat intr-un cont bancar sau oferii in mana ca numerar.
Nu se fac plati salariale in cont de PayPal, revolut sau orice alta aplicatie sau cont aparut pe internet.
Mutarea banilor din contul bancar in cel de Rovolut este problema ta persoanla si o poti face in 30 de secunde, daca intri online.
Am un singur sfat sa-ti dau: nu recomand mutarea conturilor personale pe revolut, fiindca nu este safe. Lasa banii in contul bancar, ca esti protejat si asigurat.

| UNEXPERTINCEPATOR explică (pentru Jassmina):

Revolut a primit licență bancară și în România sunt în colaborare cu Libra Bank. Și îți oferă un cont în RON.