| Geani645 a întrebat:

Salut! Ce se întâmplă dacă sunt înscris în biroul de credit negativ?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca nu poti lau nici un fel de credit, de la banci sau alte institutii financiare, pana nu-ti achiti datoriile si se radiaza datoria.

| sierra1 a răspuns:

Nu o să se inghesuie nici o instituție să te crediteze, prezinți risc

| Frank51 a răspuns:

Va trebui să depui mai mult efort să obții un nou credit, este ca o pată de vin roșu pe o cămașă albă, ai greșit, nu mai iese. Soluția este să nu verși toată sticla, adică să termini ce ai început.

| Werrich a răspuns:

Salut!
"Inseamna ca vom analiza situatia ta materiala si familiala, alaturi de situatia prezentata la Biroul de Credit. Asa vom vedea daca esti eligibil pentru un nou credit, conform normelor si politicilor de creditare practicate de BT."

| Iote a răspuns:

Exista birou de credit pozitiv?!
Daca esti pe lista neagra a datornicilor nu vei mai putea lua credit de la nici o Banca. Chiar si dupa ce achiti datoria va trebui sa treaca un timp pana la radiere.

| DarthNiger a răspuns:

Inseamna ca o sa fie mai greu sa ti se acord un credit