| AsuRo98 a întrebat:

Salut.
Cine a cumpar de la eMAG un produs in rate?
Adica eu vreau sa imi cumpar Samsung galaxy s3.
Am setat acolo timp de 24 de luni si vine aproape 55 de lei pe luna.
Zice ca acasa vine telefonul si creditul...
ADica ce trebuie sa faci pentru acel credit?
-unde platesti ratele lunare?
-daca acolo scrie fix 55 de lei pe luna atata se plateste nu?
-cand am dat comanda si vine acas eu achit prima rata de 55 de lei nu?
mai spuneti-mi ce trebuie sa stiu despre credit...

Vreau sa raspunda cine a cumparat in rate sau de la prieteni care au cumparat in rate.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai un card de credit precum cel de la card avantaj, atunci e simplu, platesti cu cardul respectiv si apoi platesti ratele.

Daca nu atunci trebuie sa aplici pentru un credit, ceea ce implica sa ai o adeverinta de venit in primul rand. odata ce ti se aproba creditul vei plati rata lunara catre banca la care ai luat credit

| AsuRo98 explică (pentru suntserios):

Pai cum trebuie sa fac?
Sa fac creditu la celtecom sau sa comand? inainte?
Explicati-mi pas cu pas.

| suntserios a răspuns (pentru AsuRo98):

Ori ai card de credit si urmezi pasii de aici (Atentie card de credit nu de debit)

http://info.emag.ro/finantare-in-rate/622

Ori aplici la un credit cum spune aici
http://info.emag.ro/finantare-in-rate/627

In ambele cazuri trebuie sa fii angajat sau sa ai venituri legale pe care le poti dovedi

| AsuRo98 explică (pentru suntserios):

LA a2 varianta cum trebuie sa procedez
spune-mi pas cu pas

| suntserios a răspuns (pentru AsuRo98):

Mai clar decat aici nu iti poate spune nimei. Nu stii sa citesti sau pur si simplu iti este lene?

http://info.emag.ro/finantare-in-rate/627

| AsuRo98 explică (pentru suntserios):

Da cardul il faci inainte sa dai comanda sau dupa?
Si cand vrei sa platsti al eMAG la rata unde platesti adica in ce cont?

| suntserios a răspuns (pentru AsuRo98):

Cardul normal ca il faci inainte
fa tu creditul si ai sa primesti si contul in care o sa platesti rata

| DanielVălean a răspuns:

Ratele lunare se platec in general la banca. Daca 55 lei scrie, atata este. Nu cred ca trebuie exact dupa ce l-ai cumparat ci dupa o luna de la achizitionare acestuia.