| denisman a întrebat:

Cine ma ajuta cu un slogan pentru un service auto legat de mecanica + restaurari auto?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Acum mi-au venit asa pe loc cateva:
"DACIE daca ai ti-o repar pe multi malai" (n.r. bani)
"La Costica, vin-o pana nu se strica"
"La Xulescu SRL, iti schimbam bujiile"
"Injectie sau carburator, reparam automobile sau tractor"

Bai serioase nu-mi vin, dar in ziua de azi este demodat sa ai slogane, pui un nume de brand cat mai atractiv, a nu se confunda numele de brand cu numele societatii.
Adica iti pui un banner cu un nume ales de tine pentru service si mai important este sa ai un logo interesant.
Sloganele sunt cam demodate.
Ce e un nume de brand pai NIKE de ex. iar societatea din spatele NIke sa fie de ex. Nike&co limited inc SA, ai observat diferenta da intre numele de brand pe care sa-l promovezi si numele societatii asa cum este ea inregistrata la autoritati.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Simpatic):

Ce tîmpenii.

| Simpatic a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Daca nu stii ce este ironia numai da replay aiurea ca sa nu ne suparam.

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu contează asa mult sloganul, conteaza sa ai oameni priceputi care fac treabă in atelier, ca daca ai angajati hoți si cîrpaci te c in el de slogan si de servis auto.

| TristanTzara a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

E elev, are/avea temă de casă, nu prea îl ajuți cu sfaturi dintr-astea...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru TristanTzara):

Temele nu se fac pe TPU,.

| TristanTzara a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Stiu, dar TPU, nu le elimina pe toate: e una care cere să-i facem eseu laughing cu o întrebare veche de o săptămână.

Eu numai mă distram puțin... dar, na, răspunsul meu e la fel de util ca al tău laughing

| Bizon95 a răspuns:

Un slogan cu adevarat bun se plateste cu milioane de euro pentru ca poate scoate miliarde

iar tu vei unul pe gratiz, ca suntem noi suflet mare pe TPU

aham, aham, STAI ASA CA SCOT CEVA, acus, acus big grin

| Alexandrionelu a răspuns:

"Service auto X." continuarea :
1) "Îți pune(m) visele în mișcare"
2) "Pentru ca mașină ta merita"
3) "Clinica mașinii tale!"

| TristanTzara a răspuns:

Ceva îmi spune că tu ai temă de casă laughing

| denisman explică (pentru TristanTzara):

Aia e, la antreprenoriala. Nu imi vine in cap nici un slogan laughing) Am zis sa apelez la ceva ajutor. Oricum ti-ai irosit tastatura degeaba, nu ma ajuta cu nimic prezicerile tale de 2 bani.

| TristanTzara a răspuns (pentru denisman):

Servisul nostru frumos,
îți menține automobilul sănătos!
Hai dă o fundă că merit laughing

| Valy_MJ_1993 a răspuns:

Buna funcționare a mașinii tale e prioritatea noastră...nu știu laughing)