| numesiprenume0 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu idei si sfaturi despre cum ar fi mai bine sa fac economii, de fapt sa investesc pentru a inmulti banii pe care ii am? Ma gandeam la deschiderea unui Depozit la termen sau un Cont de economii...Care ar fi mai avantajos? Ce parere aveti?
Ofer funda!

4 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Depozitul la termen si contul in economii imbogateste Banca si tu primesti faramiturile. Dar cu bani putini nu poti face mai mult decat atat, ceea ce nu te va face nici pe departe bogat si nici nu vei putea manca din asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Titluri de stat cu 5% dobanda.
sunt foarte safe, si nu platesti impozit la profit

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Am eu o alta solutie mult mai profitabila:fonduri mutuale deschise administrate de banci.
Cele mai eficiente sunt acestea:Erste Bond Flexibile RON, Raiffeisen Ron Plus Clasa A, BRD Simfonia, BT Obligatiuni.

| Mad1 a răspuns:

Nu devi bogat..depinde cati bani depui. Pe scurt. poti deschide un cont in banca care platesti cam 15-20 lei pe luna pentru el si daca intri in banii pe care ii pui acolo nu primesti un procent in plus. Daca vrei sa te "joci"sa nu platesti acei 20 de lei la 2000 de lei extrasi nu mai platesti 20 lei dar nu primesti comision in plus. Mai exista varianta ..deshizi cont in banca apoi deschizi un fond de investitii care nu costa nimic si procentul care il primesti este putin mai mare. Doar ca nu poti scoate bani instant trebuie sa completezi niste harti si ti da peste cateva zile. De preferat sa nu ii scoti sa strangi in plus. Nu stiu daca ai inteles ceva. daca nu mergi la raiffaizen si spune-i doamnei de acolo sa iti dea detalii despre un fond de investitii. Succes