| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca e acum un moment bun sa investesti la bursa, sa iei actiuni? Adica stiu ca e vorba aia : "tara arde iar baba se piaptana rolling on the floor)" dar acum economia e asa cum e si poti sa iei actiuni ieftine si ma gandesc ca peste vreo 3-4 ani cand poate mai revine economia sau chiar mai mult alea raman acolo cumparate si o sa valoreze mai mult.
Ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Posibil, nu joc la bursa sa stiu dar banuiesc ca daca investesti cu cap o sa ai profit in urmatorii ani cu siguranta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă știi să investești. Dacă ai mulți, poți apela la un consultant, broker. Afaceri se vor falimenta, la unele va scădea prețul mult, ca apoi să revină imediat după criză, dar trebuie să accepți riscul. Poți să și pierzi tot.

| JicaContra a răspuns:

"Buy when there's blood in the streets, even if the blood is your own."
https://www.investopedia.com/......esting.asp

pe scurt... AHAM!

| Digikey a răspuns:

Acum se fac afacerile adevarate.

| InvatamProgramare a răspuns:

Eu am investit la bursa in perioada asta. Important este sa stii:
1. la bursa se investesc banii pe care iti permiti sa ii pierzi;
2. nu ii investesti pe toti odata: te vei bucura peste o luna daca cresc actiunile, dar vei plange daca vor continua sa coboare.

| AtomiX a răspuns:

Am facut si inca fac asta, pe termen mai scurt ce-i drept. Dar da, este o idee buna sa gasesti actiuni sau chiar valute care in perioada asta au scazut f mult si sa cumperi careva ca mai apoi sa le vinzi mai scump..treaba cu actiunile este de durata, cu monedele este mai usor, ca ele isi schimba pretul in fiecare secunda. Seci daca esti rabdator, poti incerca.