| Andrei6699 a întrebat:

Salut.Cu un salariu de 1900 de lei, pot sa scot un credit din banca de 5000 de euro?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ar fi problema dar vezi ca iti baga comision mare de platit

| laSoledad a răspuns:

Trebuie sa ai minim un an de lucru in campul muncii si sa ai contract de munca pe perioada nedeterminata.

Ai 1900 lei brut sau net?

Cand face calculele ca sa vada daca esti eligibil pentru un credit, banca se uita la media salariului tau pe ultimele 12 luni, iar limita maxima de indatorare e de 40% din aceasta. Se mai uita sa vada daca ai si alte credite, daca le platesti la timp, se uita sa vada ce alte cheltuieli si venituri ai ca sa poata sa-ti stabileasca o rata lunara. Asa ca, daca indeplinesti conditiile de mai sus, o sa primesti un credit de nevoi personale pe maxim 5 ani.

| GabrielDaniel01 a răspuns:

Depinde de ce vechime ai si daca 1900 e net mai greu dar daca e brut e ok

| Pica1990 a răspuns:

Da merge sa scoti, dar sa ai cel putin 2 ani la locul de muca sau in alte parti, sa nu ai probleme cu bancile sau IFN-urile si sa fi rau platnic daca nu ai nici o problema de asta merge sa scoti...si nu mai fi dezbinat