| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea obtine un card de la Banca Transilvania?

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai de la 14 pana in 18 ani mergi cu unul dintre parinti! Daca ai peste 18 ani trebuie sa ai un venit salarial. Mergi la ei cu Cartea de Identitate si-ti fac cardul. Sunt carduri pentru venit salarial, pentru alocatie si carduri de cumparaturi.

| Xenoverse1 a răspuns (pentru Salontanul):

Am pensie de handicap, se pune?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Spune-i te rog, acelei persoane ( laSoledad) ca buletine nu se mai fac din 2002. Eu am blocat-o pentru ca nu poti discuta contradictoriu cu persoane care habar n-au de nimic pe lumea asta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal! Pensiile de handicap se pot pune pe un card. Iti faci cont la banca, ceri card si depui o cerere la ei. Daca nu trimit ei cererea, te adresezi D.G.A.S.P.C. din judetul tau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce ai zice daca te ai duce la banca sa iti faci

| laSoledad a răspuns:

Card de debit sau de credit?

| laSoledad a răspuns (pentru laSoledad):

Daca vrei un card de debit, te duci cu buletinul la banca si soliciti crearea unui cont de debit.

| laSoledad a răspuns:

Ce frustrat este Salontanul.

| darrio2007 a răspuns (pentru laSoledad):

Are dreptate.

| laSoledad a răspuns (pentru darrio2007):

S'trăiț, domnule judecator! Nu se putea incheia procesul fara dumneavoastra! Aveti ciocanelul cam crapat! Ce, si tu esti pesedist ca Salontanul, de nu-i suportati pe ceilalti?!

| darrio2007 a răspuns (pentru laSoledad):

Bineinteles.