| Florinelx a întrebat:

Cum as putea sa fac bani(o suma mica) cu ajutorul unui laptop destul de bunicel. Mentionez că am 16 ani. Sau dacă ați putea să-și ziceți și alte metode. Vă mulțumesc.

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te pricepi in it ai putea sa iti faci o adacere destul de buna reparand calculatoare

| GulubuntzBudulush a răspuns:

Fa si tu doar niste programele sa zicem. Nu esti cam asa pentru asta. Eu sunt un copil totusi.

| Lina1993 a răspuns:

Incearca sa inveti Photoshop si baga-te la editat poze, in functie de cerinte. Sunt de asemenea si foarte multe firme care cauta oameni care sa stie photoshop.
-Fa-ti cont pe OLX si pune la vanzare lucrurile de care nu te mai folosesti. Intra de asemenea si in grupurile de pe Facebook despre vanzare si posteaza acolo
- Cauta formulare de genul celor intalnite pe siteul I-say si completeaza chestionare. Daca apuci sa completezi un anumit numar de chestionare, primesti vouchere cadou, citeste mai mult pe net despre chestionarele online ca sa vezi cum functioneaza.

| Florinelx explică (pentru Lina1993):

Daca încât Photoshop cum pot scoate bani? Explica-mi mai in detaliu! Mersi!

| xByte a răspuns:

Pai poti sa inveti Photoshop si/sau Premiere Pro + After Effects si sa te apuci de productivitate. Multe persoane cauta editor photo/video, si faci bani bunicei din asa ceva. Daca vrei mai mult sa o tratezi ca pe o distractie din care sa faci si bani, iti recomand gaming-ul, in general se fac bani din moba/mmorpg ( spre exemplu vandut de conturi pentru jocuri moba, sau set-uri iteme pentru jocuri mmorpg )

| Florinelx explică (pentru xByte):

Daca as învață Photoshop ce ar trebui sa fac după aceea ca să fac bani din chestia asta? Daca poți să îmi explici mai in detaliu! Mersi!

| Pandhoraa a răspuns:

Ai putea lucra de acasa ca operator interviu asistat de calculator
e un job part time cu contract de munca dar vei avea nevoie de acordul parintilor pentru ca nu esti inca major
https://www.mercury.ro/......ator-cati/
cred ca merita sa incerci :)

| GL757W a răspuns:

Creeaza site-uri sau ceva de genul.

| mousesipc123 a răspuns:

Apuca--te de Youtube. multi fac multi bani din asta

| owlAndreeaIrina a răspuns (pentru mousesipc123):

In Romania nu se castiga mult din You Tube.

| mousesipc123 a răspuns (pentru owlAndreeaIrina):

Ba da. am vazut multi youtuberi. cum ar fi iraphaell, maxsialtele, astia. cu timpul faci multi abonati, filmezi jocuri care sa-i atraga si sa le placa. ei se abonez pana ajung sa si doneze. eu nu am pc bun ca m-as apuca laughing

| JACKOPIE a răspuns:

Game developing, investitii mici, scamuri platite, referate scrise, baga la vanzare modele 3d pe site-uri speciale( daca te pricepi)
NU INCERCA SA TE APUCI DE YOUTUBE DACA NU STII SA VB ENGLEZA FLUENT, ADUIENTA DIN ROMANIA E FOARTE SCAZUTA!
Sper ca te-am ajutat happy

| Florinelx explică (pentru JACKOPIE):

Poți spune mai in detaliu? Adica cum și ce este,, Game developing"? Mersi!

| JACKOPIE a răspuns (pentru Florinelx):

Atunci cand o persoana sau mai multe creaza un joc sau o serie de jocuri puse la vanzare pe piete de jocuri cum ar fi itch.io, steam, google play. Ca o franciza