| ioana2517 a întrebat:

Cum as putea trimite un colet din România în Croația, prin posta? Ce demersuri ar trebui sa fac și cam cât ar costa?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi cu coletul la posta romana! Pretul ti-l poti calcula aici: https://www.posta-romana.ro/calculator-de-tarife.html
Acolo vei vedea ca pretul depinde de multe variabile. Noi nu putem ghici cat este de greu, daca este cu ramburs sau nu, etc. Oricum poate ajunge pe la maxim 100-150 lei. Atentie! Nu poti trimite colet contra ramburs si daca vrei sa primesti banii, vei ramane fara ei. Mai bine o firma de curierat. Platesti mai mult dar nu-i da pachetul pana nu plateste.