| numesiprenume0 a întrebat:

Cum pot inmulti 10000 lei sau in ce ii pot investi? Am incercat in cont de economii si depozite la termen, dar dobanzile sunt prea mici.
Aveti alte idei? Ofer funda!

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Investeste-i IN TINE. Nu ai detaliat cu ce te ocupi, cum ai ajuns sa ai banii astia - sa ii primesti mostenire e una, sa ii cistigi la loto e alta, sa muncesti si sa stringi putin cate putin e cu totul alta. Zi mai multe ca sa ne facem idee.

| ywar a răspuns:

Exista la companiile de asigurari niste produse care iti garanteaza o dabanda mai mare decat cea bancara. Asigurarea de viata Dinamic invest de la Tiriac

| RoCkKiD a răspuns:

In primul rand 10.000 RON nu-s asa multi bani, cel putin nu pentru investitii. Veniturile in cazul investitiilor vin procentual si, asa cum ai observat si tu, 2% din 10.000 nu e chiar o avere.

Cred ca ai asteptari prea mari de la suma asta si crezi ca o sa te imbogatesti dar te asigur ca nu e cazul.

Exista si alte modalitati de a o investi, in actiuni sau sa faci tranzactii cu monede insa riscul e mult mai mare decat potentialele castiguri.

Sfatul meu, daca nu ai nevoie de ei acum, este sa ii lasi intr-un depozit la terment si sa tot adaugi anual cat posti.

Daca ai venituri mai mari care sunt constante poti incerca o pensie privata cu componenta de investitie dar in cazul ala va trebui sa tot depui lunar o anumita suma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai strangi ceva si ii dai ca avans pentru a achizitiona o garsoniera cu credit in Bucuresti, pe care o inchiriezi si lasi chiriasul sa iti plateasca rata plus ca iti mai iese ceva si tie. dupa ce e gata creditul vei avea ceva mai valoros... plus o chirie mai substantiala.

| Sekim a răspuns:

Salut
Moduri sa ii inmultesti sunt multe, dar nu vor aparea bani din cer dintr o data, adica nu o sa faci milioane pe zi. O modalitate ar fi sa cumperi chestii (diverse) de pe wish.com, aliexpress.com etc. si sa le vinzi in Romania cu un pret mai mare desigur ( ochelari, manusi, inele, cerceii, jucarii etc ).
See youwinking

| S8N a răspuns:

10k RON nu sunt bani mulți când vine vorba de investit.
Singura metodă de a face bani "eficient" cu ei este să intri în tranzacții riscante, de exemplu opțiuni. Nu recomand în nici o formă. Este practic dat la păcănele.

Recomandarea mea e să îi ții deoparte și să mai adaugi la sumă lunar. Să ai bani puși deoparte este foarte important pentru când vin cazuri de urgență.

| Silwian a răspuns:

Camata!))))