| VladMarian77 a întrebat:

Salut, cum scot banii de alocatie de pe card? Stiu ca trebuie sa merg la o banca si sa bag in atm cardul dar nu stiu ce sa scriu si cum sa i scot

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp ca stii codul pin o sa iti descrie atm ul fiecare pas

| aimullah123 a răspuns:

Pai mi se pare ca dupa ce il bagi iti cere codul pin si dupa iti apar pasii acolo pe ecran.

| Atim a răspuns:

1. Pui cardul in bancomat.
2. Tastezi codul pin.
3. Dacă bancomatul nu este cel al bancii unde ai făcut cardul iti va cere sa fii de acord cu tarifele de comisionare. Daca mergi la bancomatul băncii unde ai cardul nu mai cere nimic.
3. Selectezi "retragere numerar"
4. Dacă intreaba din ce cont, selectezi fie cont curent, fie card de debit
5. Alegi ce suma vrei sa scoti
6. Alegi daca vrei sau nu chitanta
7. Iei banii si cardul si e gata