| anonim_4396 a întrebat:

Salut,daca am un salariu de 18, 5 milioane pe luna mi se aproba o suma de 4 mii de euro pentru achiziționarea unei mașini? Am 5 luni de muncă, lucrez la stat. Am 21 de ani, nu am familie sub întreținere!
Am contract determinat dar îl crește dupa ce trece termenul pana ajunge la nedeterminat.
Imi recomandați vreo banca prin Iasi care ofera credite fără să ia seamă contractul de munca?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"banca prin Iasi care ofera credite fără să ia seamă contractul de munca?"

și cum dovedești că ai resurse să returnezi banii?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Asteapta sa treci pe nedeterminat. Nu e suficient de sufocat de conserve orasul asta?

| Catrice a răspuns:

Pe contract determinat nu-ți dă nici o bancă credit, poți să ai și 1, 000€ salar.

| Frank51 a răspuns:

În principiu banca vrea să ai un salariu cât mai mare, la 1850 de lei 4000 de euro este puțin și ai șanse mari să ți se acorde, pe lângă asta mai contează vârsta, câte credite ai mai avut sau mai ai, și scorul lor. Cea mai mica dobândă o oferă banca Transilvania, dar trebuie să verifici la toate băncile pentru că au oferte de moment.

La vârste mici este foarte greu să obții un credit, eu la 20 am făcut, a fost girant și tata aveam împreună salarii mari și tot nu au vrut să îmi dea nicăieri, am reușit într-un final la CEC, dar o sumă modica de doar 2500 euro.

| johnnny123 a răspuns:

Este chiar asa de greu sa te duci la cea mai apropiata banca si sa pui intrebarea asta? Nu crezi ca acolo vei primi un raspuns mai avizat?

| Meme10Meme a răspuns:

De ce zici milioane? Zi naibii cum trebuie. Ce au facut comunistii astia...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Meme10Meme):

El are 18 miliopane pe luna adica 1800 lei bani noi.

| Meme10Meme a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Stiu dar mai bine zice 1800 si gata.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Meme10Meme):

Ai dreptate tu dar el daca nu stie sa zica decat in bani vechi ce poti sa faci?

| Meme10Meme a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nimic. Aia e problema.