| RoyDupuis a întrebat:

Salut, daca e sa castig ceva bani din sondaje online sau ceva de genul, trebuie sa declar aceste venituri online la ANAF?

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Din câte știu nu am auzit pe nimeni să declare astfel de venituri la anaf.

| gogu220 a răspuns:

Eu zic că vine cineva de la ANAF la tine acasă să vadă la ce sondaje răspunzi.

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Se castiga din asa ceva? Nu e teapa?

| RoyDupuis explică (pentru ALEXICAmarketing):

Daca se castiga, te anunt. oricum bani de pe urma carora sa traiesti in niciun caz! de o saorma poate laughing

| ALEXICAmarketing a răspuns (pentru RoyDupuis):

Se poate trai din investit pe piata de capital dar trebuie sa ai rabdare si sa citesti presa financiara multa.
Dividende de 10-13% se poate lua in iunie daca se cumpara actiuni pana la sfarsitul lui mai dar la pretul actual la:Romgaz si Fondul Proprietatea.Au dat mereu dividende bune cele doua societati.