| NonZarek a întrebat:

Salut, este cineva aici care a lucrat la KFC? Am 16 ani și m-am gândit sa ma angajez 4 ore la KFC. Vreau sa știu ce salariu primești, cum e atmosfera, e stresant sau lejer, merita?

1 răspuns:
| HustlerM a răspuns:

Am un prieten care lucreaza acolo. E destul de stresant si in majoritatea cazurilor managerii sunt nesimtiti. Salariul nu e unul foarte mare, dar pentru cineva de 16 ani e de ajuns (eventual poti intreba la interview, dupa aceea poti renunta daca nu-ti convine, nu e o problema). Personal, zic ca nu merita si as recomanda altceva, gen un magazin/parc de aventura/customer support (depinde ce iti mai place si unde angajeaza la 16 ani). Dar ca experienta poti incerca, nu uita ca poti renunta oricand daca nu-ti place. Succes.