| ChristianAn a întrebat:

Salut!
Dacă există deja un cont de nevoi personale deschis, se mai poate aplica pentru creditul prima casă?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De aplicat poti, dar nu e sigur ca primesti.
Depinde de politica bancii.
Daca ai fost bun platnic si ai platit deja majoritatea datoriei, atunci ai sanse marite.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la banca si intreaba acolo, nu te lua după TPU, banca stie daca mai poti aplica.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| VoidEternal a răspuns:

Depinde de veniturile tale. Se fac niste calcule, daca te incadrezi, da.

| goguPatent a răspuns:

Se poate atat timp cat nu treci pragul maxim de indatorare admis de banca