| Roberrt21 a întrebat:

Salut, daca într-o lună nu pot pune bani la CAR are ceva? Gen luna trecută am pus si luna asta nu am pus, dar luna viitoare pun iarăși, e vreo problema?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca este vorba de depunere de fonduri proprii (si nu de rata de imprumut luat), atunci nu are nimic, fondul tau creste mai incet cu o luna.
Daca insa ai luat imprumut, atunci poti avea mici probleme, dar asta trebuie discutat cu cei de la CAR (daca fondul tau acopera sau nu luna intarziata).
Oricum, luna viitoare daca depui SI transa din aceasta luna, atunci vei fi la zi, eventual se va calcula o mica penalizare de intarziere.

| sierra1 a răspuns:

Fiecare CAR are un anumit regulament de functionare!
La alt tău cum o fi?

"daca într-o lună nu pot pune bani" - Intrebă casierul

| epurasu a răspuns:

Angajamentul tau a fost ca LUNAR o sa depui suma stabilita cand ai facut imprumutul si calculul a fost pentru un numar de luni, tu nu te tii de cuvant depasesti lunile o sa ti se calculeze penalizare sau vei primi vreo somatie sau li se vor opri de la giranti... dupa caz de neplata la zi si vei fi considerat rau platnic si poate fi cu semn de intrebare o noua solicitare de imprumut.