| SakuraHaruno4348 a întrebat:

Dacă vreau sa-mi deschid o afacere online, cu tricouri cu print pe ele, cum fac? Pot cumpara tricourile dintr-un magazin după care sa le pun scrisul pe ele și sa le vand? Sau cum se face? Mulțumesc! Dacă ați sti câteva și despre partea legală ar fi de vis

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la REgistrul Comertului din orasul tau si ia lista cu toate autorizarile de care ai nevoie, pentru infiintarea afacerii.
Acolo vei vedea ce trebuie facut, pas cu pas.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai normal ca le cumperi din alta parte ca nu ai cum altfel sa faci rost de ele.
Ca să fii legal însă ai nevoie de o societate prin care sa cumperi și sa vinzi cu factura

| Demidol a răspuns:

Daca le cumperi din magazin si le mai si imprimi, vei ajunge la un pret foarte mare. Nu vei avea cumparatori. Mai bine le cumperi direct din fabrica producatoare evitand toate adaosurile din comert.