| laeimbrea a întrebat:

Salut!
De 2 ani am un SRL si la inceput am făcut contract cu o firma care îmi ia datele (xml) în fiecare luna din casa de marcat, le pune pe un stick și acel stick ajunge la contabil.

Vreau sa știu de unde pot invata cum sa fac eu treaba asta, acu câteva săptămâni am aflat ca nu este necesar un asemenea contract și ca pot face eu singur treaba asta, nu este problema de bani, băiatul care se ocupa cu asta uita sau nu vrea sa transmită datele la timp și ma deranjează chestia asta și de aceea vreau sa învăț eu cum sa fac treaba asta.

Ma puteți ajuta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Te referi la exportul lunar pentru ANAF, care este o operatiune extrem de simpla. Acum nu stiu ce casa de marcat ai tu, dar uite aici un exemplu de procedura :

https://www.youtube.com/watch?v=lORHq5NuN-Y

Tipul ala nu iti spune pentru ca i-ai lua painea de la gura si ar fi prea simplu.

1 răspuns: