| InTeReSsUl04444 a întrebat:

De ceva timp am tot auzit de o metoda foarte buna de a face bani, printr-un magazin online! Asa ca am zis sa studiez acest domeniu si mi-am facut cont pe Shopify! Am inteles cum functioneaza aceasta afacere dar am nevoie de o indrumare in ceea ce priveste aprovizionarea magazinului (vanzarea de produse)! Am inteles ca cel mai profitabil mod este sa pui produse de la producator chinezi! Am nevoie ca cineva care are ceva experienta in domeniu si poate, sa imi arate de unde sa imi aleg produsele! Daca nu cunosti domeniul mai bine nu comenta! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| tinuolaru1234 a răspuns:

Asa cred. momentan nu am comenzi efectuate. iti urez bafta si multe produse vandute

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Vrei sa cumperi chinezarii si sa le vinzi mai scump? Astea sunt cele mai bune si cele mai ieftine site-uri

https://www.alibaba.com/? spm=a2700.7743248.scGlobalHomeHeader.6.M3XPOt

https://www.aliexpress.com/

| InTeReSsUl04444 explică (pentru Bondarel99):

Pai, cei care practica acest mod de comert, de pe aceste site-uri cumpara? Din cate am inteles, produsul este expediat catre client direct din china! Cum pot face asta daca cumpar dupa aceste site-uri?

| Bondarel99 a răspuns (pentru InTeReSsUl04444):

Cei care vand produse chinezesti de pe Aliexpress le iau, majoritatea.
Acolo gasesti produse foarte ieftine si cu transport gratuit, daca iei mai multe produse de la acelasi vanzator iti poate face si reducere. Insa daca iei de la acelasi vanzator produse in valoare totala mai mare de 10 euro platesti tva 19% la posta vamala si posibil si taxe vamale. Deci cei care se ocupa cu asta plaseaza foarte multe comenzi de maxim 10 euro si se duc dupa ele la posta vamala. Dureaza intre 14-60 zile sa ajunga. Platesti cu cardul inainte cand plasezi comanda si la posta le iei fara sa mai platesti nimic. Mai nou am inteles ca incep sa vina comenzile cu valoare mai mica la posta normala, nu toate, dar vin.
Nu te baga la haine, chiar daca arata bine in poze, in realitate sunt urate si de o calitate foarte proasta, in plus sunt marimi mai mici pentru ca asiaticii sunt mai micuti...

| InTeReSsUl04444 explică (pentru Bondarel99):

Ceea ce vorbesc eu nu functioneaza chiar asa! Adica eu nu sunt nevoit sa cumpar produsele! Eu doar imi fac un magazin online cu produse din china pe care eu nu le detin. Cand cineva cumpara, nu cumpara direct de la mine ci de la chinez. Prin acest site, eu doar ii ofer un "portal" spre produse chinezesti! Sa spunem ca eu am gasit pe un site chinezesc o pereche de ochelari la 2$, pe site site la mine ii pun cu 8$. Cand cineva ii cumpara eu primesc 6$ iar chinezul expediaza ochelarii direct la client, eu sunt un fel de intermediar!

| Bondarel99 a răspuns (pentru InTeReSsUl04444):

Cam greu asa, dar vezi daca merge. Cand vede ochelarii cu 8 doari, mai mult ca sigur o sa intre pe aliexpress sa ii ia cu 2 dolari, lumea deja stie de aceste produse foarte ieftine de la chinezi. Poate sa te orientezi spre electronice sau lucruri din astea.

| tinuolaru1234 a răspuns:

Cand ai facut contul, te-a trimis la o pagina numita oberlo, acolo adaugi produsele in *coș* si dupa le pui pe magazinul tau, unde modifici preturile, dai tag de ex *cotton*, numele firmei, dar fara promovare nu cresti deloc. am avut doar doi vizitatori de ieri pana azi si nici o comanda din pacate. dupa 12 zile dau drumu si la promovare sa vad cum merge treaba. daca vrei ceva detalii, da-mi un email cu un cont de Facebook sa te ajut

| InTeReSsUl04444 explică (pentru tinuolaru1234):

Am adaugat produse exact cum ai spus. Cand cineva va cumpara ceva, furnizorul va livra direct la client, nu?

| tinuolaru1234 a răspuns (pentru InTeReSsUl04444):

Asa cred. momentan nu am comenzi efectuate. iti urez bafta si multe produse vandute