| CristianTheBest a întrebat:

Deci, uitati ce mi s-a intamplat : m-am dus sa imi scot niste bani de pe card, am introdus suma dorita, am asteptat sa iese banii si... nimic. Am luat cardul si-am plecat. Dupa 2 zile am incercat iar, si ce sa vezi? Nu mai aveam banii aceia in cont. I-am zis unui prieten care imi zisese ca patise la fel, adica dupa ce a plecat el i-au iesit banii si la chemat un om zicandu-i asta, ca "si-a uitat banii". Eu zic ca mi-au iesit si mie la fel. Ce pot sa fac? Oare e vina bancomatuli? Si daca e, vreo iedee sa pot recupera banii?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa reclamatie la banca si politie. Toate miscarile sunt filmate.

| TheCritic a răspuns:

Bancomatele au camere video, nu? Te duci frumos la banca respectiva si povestesti ce s-a intamplat. Faci o reclamatie eventual si vezi ce se rezolva. Eu nu pot sa-mi dau cu parerea de aici.

| Evolution a răspuns:

De ce ai plecat cand pe ecran la bancomat spune clar cand ridici numerar iti arata acolo chitanta si momentul cand trebuie sa ii scoti? laughing
Trebuia sa te duci inauntru la banca (unde e pus bancomatul, sau la supermarketuri sau oriunde e plasat bancomatul) si sa le explici problema.
Normal ca daca extrag banii din cont si ei nu au bani in bancomat sa tii dea si pe ecran spune ca ti'a dat, iti extrage banii din cont. laughing e logic.

| CristianTheBest explică (pentru Evolution):

Problema e ca n-a iesit nici chitanta, daca m-antelegiwinking

| Evolution a răspuns (pentru CristianTheBest):

Nu te inteleg, pe tolomat scrie clar ce trebuie sa faci, cand iti da banii iti spune pe tolomat sa ridici banii, daca tu vezi scris pe tolomat " Ridica banii" si in chestia aia de scos bani nu e nimic, te duci frumos acolo unde e tolomatul si le explici problema, sunt direct responsabili. Nu gasesti pe nimeni? te duci si faci reclamatie la banca, ce e asa mare greutate?
Daca tu pleci si crezi ca iti vin la usa a doua zi normal ca dureaza mai mult pana se verifica daca spui adevarul.